HSYK göreve iade edilen 78 hakim ve savcının listesini yayınladı

HSYK, meslekten çıkarılan bazı hakim ve savcıların yeniden inceleme talebi için değerlendirmelerini tamamladı.

HSYK göreve iade edilen 78 hakim ve savcının listesini yayınladı

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu, meslekten çıkarılan bazı hakim ve savcıların yeniden inceleme talebi için değerlendirmeleri tamamladı. 78 hakim ve savcı göreve iade edildi. HSYK'nın resmi internet sitesinden 8 Aralık 2016 tarihinde yayımlanan duyuruda OHAL kapsamında meslekten çıkarılan hakim ve savcıların yeniden inceleme talebi kabul edilen hakim ve savcıların listesi yayımlandı.

HSYK'NIN KONUYA İLİŞKİN YAPTIĞI DUYURU ŞU ŞEKİLDE;

Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Genel Kurulu'nun 24/08/2016 Tarih, 2016/426 Karar no. ve 31/08/2016 Tarih, 2016/428 Karar no.lu kararlarıyla 667 Sayılı Olağanüstü Hâl Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararnamenin 3/1. maddesi kapsamında meslekten çıkarılmalarına karar verilen ekli listede belirtilen hâkim ve Cumhuriyet savcılarının söz konusu kararlara karşı Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Genel Kurulu nezdinde yaptıkları yeniden inceleme başvurusu sonrasında, ilgililerin yeniden inceleme dilekçeleri ile soruşturma dosyasında yer alan bilgi ve belgeler ile tüm deliller incelenerek Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Genel Kurulu'nun 29/11/2016 tarih ve 2016/434-ek karar sayılı kararıyla yeniden inceleme taleplerinin kabulüyle görevlerine iadelerine karar verilmiş olup, adı geçenler hakkında Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu İkinci Dairesince 2802 sayılı Hâkimler ve Savcılar Kanunu'nun 77. ve 81. maddeleri gereğince uygulanan geçici olarak görevden uzaklaştırma kararları da Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu İkinci Dairesinin 05/12/2016 tarih ve 2016/415-417-419-420 sayılı kararlarıyla kaldırılmıştır.


Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

GÖREVE İADE EDİLEN HAKİM VE CUMHURİYET SAVCILARININ LİSTESİ- TIKLAYINIZ

Kamupersoneli.net | ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2018, 16:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
Esra
Esra - 3 yıl Önce

Bu 78 kişinin şuan HAKSIZ yere iftiralarla ihraç edilmiş ve çoğu tutuklu bulunan hakim savcılardan farkı ne acaba?Kapı duvar HSYK üye odalarına bir şekilde ulaşabilmeyi BAŞARmış şanslı(!) arkadaşlar. Ama hiç bir bağlantısı olmayan eviymiş yurduymuş asla ve asla işi olmamış, himmetmiş kurbanmış bir kuruşunu dahi vermemiş, günahlarına asla ortak olmamış yüzlerce kişiyi ekmeğinden, onurundan, özgürlüğünden edenler Allah katında hesabınız çok zor olacak

Hatice
Hatice - 3 yıl Önce

Daha fazla masum hakim savcı var insanlar zorlukla biyere geliyolar bir iftirayla görevden alıyorsunuz biraz vicdan adalet bunun ahiretide var