Hukuk Fakültesi Mezunları Arasından Noter Yardımcısı Alımı Yapılacak !

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül çeşitli açıklamalarda bulunarak noterlik sisteminde değişiklik olacağını ifade etti. Ayrıca Bakan Gül açıklamalarında yardımcı noter kadrosu açacaklarını ve burası için hukuk fakültesi mezunlarından personel alımı yapacaklarını belirtti.

Adalet Personeli 06.08.2018, 15:59
Hukuk Fakültesi Mezunları Arasından Noter Yardımcısı Alımı Yapılacak !

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, İbni Haldun Üniversitesi tarafından düzenlenen "Geleceğim Sosyal Bilimler" Zirvesi'ne katıldı ve önemli açıklamalarda bulundu. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül açıklamalarında noterlik sisteminde değişiklik yapacaklarını vurguladı.

HUKUK FAKÜLTESİ MEZUNLARI HEMEN NOTERLİK SINAVINA GİREBİLECEK

Konu ile ilgili olarak Adalet Bakanı Abdulhamit Gül açıklamalarında mevcut noterlik sisteminde de değişikliğe gidileceğini ifade etti. Ayrıca Bakan Gül noterlik sisteminde sıranın 30 sene sonra geldiğini ifade ederek bunun değişimine yönelik bir kanun değişikliği yaptıklarını belirtti.

Ayrıca Adalet Bakanı Abdulhamit Gül açıklamalarının devamında hukuk fakültesinden mezun olanların hemen noterlik sınavına girebileceklerini ifade ederek noterlik sırasının 50 - 60 yaşlarında geldiğini belirtti.

NOTER YARDIMCILIĞI GETİRİLİYOR

Konu ile ilgili olarak bu durumu sona erdireceklerini belirten Adalet Bakanı Abdulhamit Gül noter yardımcılığı getireceklerini ve bu kadro için hukuk fakültesi mezunlarından personel seçeceklerini vurguladı.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (5)
karslı 1 yıl önce
adalet bakanımıza burdan binlerce mağdur adına yalvarıyorum katiplik sınavlarında 35 yaş sınırını kaldırın
Sinan 8 ay önce
Sayın bakanım noter katiplerinden hiç bahsedilmiyor onlar bu işleri yapmıyormu onların hiçmi hakları yok devlet nazarında
adalet bakanlığı 1 yıl önce
adalet bakanlığı personel alımlarında yaş sınırını düzeltmeli bu konudaki talepleri değerlendirmeli ve binlerce üniversiteli insanların durumlarını göz önüne almalı
HASAN HÜSEYİN 2 ay önce
HER ŞEY İYİ GÜZEL DE BİR KESİME İŞ İMKANI SUNARKEN DİĞER KESİMLERİ EKMEĞİNDEN ETTİĞİNİZİ DE UNUTMAYIN
harem 1 yıl önce
adalet bakanlığı her şeyde değişiklik yapıyor bir türlü personel alımlarında yaş sınırına bir türlü çözüm bulamadı bu yöndeki talepleri değerlendirmiyor