Kıvanç Tatlıtuğ'la fotoğraf çektiren hakim hakkında inceleme başlatıldı.

Ünlü oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ'un hakimle fotoğraf çektirmesi büyük tepkilere neden oldu. Bir hakim, vergi usül kanuna muhalefet suçundan yargılanan oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ ile fotoğraf çektirdi. Fotoğrafın ortaya çıkmasının ardından Hakimler ve Savcılar Kurulu konuyla ilgili inceleme başlattı.

Adalet Personeli 22.09.2019, 21:14 22.09.2019, 23:28
Kıvanç Tatlıtuğ'la fotoğraf çektiren hakim hakkında inceleme başlatıldı.

Kıvanç Tatlıtuğ’un, 2012 ve 2013 yılları arasında sahte fatura kullandığı iddiasıyla “vergi usül kanuna muhalefet” suçundan 6 yıldan 10 yıla kadar hapis istemi istenen dava geçen gün Anadolu 13. Asliye Ceza Mahkemesinde görüldü.

Tatlıtuğ savunmasında, “Yargılanmamın sebebi olan faturaların sahte olması söz konusu olsaydı ben çok yüksek meblağlarla ödeme yapmazdım. Mali müşavirliğimi yapan şahsın bana sahte faturalar verdiğini bilmiyordum” diyerek beraatini istedi.

BİR HAKİM KIVANÇ TATLITUĞ'LA FOTOĞRAF ÇEKTİRDİ

Sosyal medyada paylaşılan bir fotoğraf ise çok konuşulacak cinsten.

Adliyede duruşma salonunda bir hakim, Kıvanç Tatlıtuğ ile fotoğraf çektirdi. Whatsapp hikayesinden bunu paylaşan hakim "Perşembe'nin sürprizi" notuyla paylaştı.

HSK'DAN AÇIKLAMA

Konuyla ilgili açıklama yapan HSK Başkanvekili Mehmet Yılmaz, "Bir Hakim ile film yıldızının duruşma salonunda birlikte çektirdikleri fotoğrafın sosyal medya da yayımlanması akabinde HSK re’sen inceleme başlatmış olup, Pazartesi itibariyle konu hakkında kamuoyu ayrıntılı olarak ayrıca bilgilendirilecektir. Saygı ile duyurulur." ifadelerini kullandı.

Yılmaz, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Bir hakim ile film yıldızının duruşma salonunda birlikte çektirdikleri fotoğrafın sosyal medyada yayımlanması akabinde HSK resen inceleme başlatmış olup, pazartesi itibarıyla konu hakkında kamuoyu ayrıntılı olarak ayrıca bilgilendirilecektir." ifadelerini kullandı.

KIVANÇ TATLITUĞ AÇIKLAMA YAPTI

Kıvanç Tatlıtuğ Twitter'dan yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

Fotoğraftaki hakim, benim davama bakan hakim değildir. Kamuoyunu bilgilendirmek isterim.

Yorumlar (2)
ekrem 3 hafta önce
ne var bunda asıl sorunlari gormeyen hsk bunumu gormuş
Okur yazar 3 hafta önce
Bir hakim, elbette fotoğraf çektirip paylaşırda sorun cüppesiyle çektirmesi bunu bir hakime bizmi öğreteceğiz, fatihle, dönemin kadısı arasındaki diyaloğu okuma cezası verilmeli