Lise Mezunu İnfaz ve Koruma Memuru Alımı için Başvurular Başlıyor ( Başvuru Özel Şartları Nelerdir?)

Adalet Bakanlığı lise mezunu infaz ve koruma memuru alımı için başvuru süreci başlıyor. Peki kimler halk arasında bilinen adıyla gardiyan , asıl adıyla infaz ve koruma memuru olabilir? işte detaylar...

Adalet Personeli 16.09.2016, 09:13 31.01.2019, 18:26
Lise Mezunu İnfaz ve Koruma Memuru Alımı için Başvurular Başlıyor ( Başvuru Özel Şartları Nelerdir?)

 Dikkat ! İnfaz ve Koruma Memuru Başvuruları Başlıyor

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü personel alım sınavı için başvuru süreci başlıyor. Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü 19 Eylül 2016 tarihinde başlayacak başvurularla birlikte toplamda 3 bin 721 sözleşmeli personel istihdam edecek.

 Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından Ağustos ayında yapılan ilan duyurusunda taşra teşkilatına sözleşmeli personel alım sınavının detayları paylaşılmış ve 3.258 infaz ve koruma memuru, 201 büro personeli (ceza infaz kurumu katibi), 63 diğer sağlık personeli (sağlık memuru), 49 teknisyen, 121 destek personeli (şoför), 14 destek personeli (aşçı), 15 destek personeli (kaloriferci) olmak üzere 3.721 sözleşmeli personel alınacağı bildirilmişti.  Başvuruda bulunmak isteyen adayların genel ve özel şartlara sahip olması gerekiyor.

Peki Nedir Bu Genel Şartlar?  

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü'nün sözleşmeli personel alım ilanına başvurmak isteyen adayların Türk Vatandaşı olması, Kamu haklarından herhangi bir mahrumiyeti olmaması, Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü Maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olması, askerlik ile ilgisi bulunmaması veya askerlik çağına gelmemiş olması ya da muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olması gerekiyor, yapılacak güvenlik soruşturması aşamasından olumlu sonuç alması, merkezi sınavdan ( Kamu Personeli Seçme Sınavı ) En az 70 puan almış olması gerekiyor.  Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü'nden çıkılan personel alım ilanında merkezi sınav hakkında " İnfaz ve Koruma Memurluğu sınavına başvuracaklardan önlisans ve ortaöğretim mezunları için merkezî sınavın (KPSS-2014) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla, (01 Ocak 1984 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.); Lisans mezunları için ise merkezî sınavın (KPSS-2016) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla (01 Ocak 1986 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.) 30 yaşını bitirmemiş olmak" şartıda belirtilmiş durumda.  

İnfaz ve Koruma Memuru Alımı Özel Şartlar  

Sözleşmeli infaz ve koruma memuru alımı sınavına başvuruda bulunmak isteyen adayların özel şartları yerine getirmeleri gerekir. Bu şartlar ; En az lise mezunu olmak, Yapılacak sınavın son başvuru tarihi olan 27 Eylül 2016 itibariyle 18 yaşını doldurmuş olmak, merkezî sınavın (KPSS- 2016 ve 2014) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibariyle 30 yaşını bitirmemiş olmak,(Lisans mezunları 01 Ocak 1986, Önlisans ve Ortaöğretim mezunları 01 Ocak 1984 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir. Erkeklerde 170 cm., kadınlarda 160 cm.’den kısa boylu olmaması, ) Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13’ten fazla, 17’den az olmaması gibi şartlar aranıyor.

Yorumlar (67)
Ali 3 yıl önce
Yaş sınırı konusunda esneklik getirilmesini istiyoruz
ERCAN AYDINLIK 3 yıl önce
Nedir bu yaş meselesi yeter artık 30 30 30 sanki çok iş var dı da bizmi yapmadık lütfen bize de hâk verin
Mehmet 3 yıl önce
Arkadaşlar başvuruyu ben yaptım başvuruda zorlanacak bişe yok
gamze 3 yıl önce
arkadaslar nerden basvuru yaptınız yaa
hazım akçakıl 3 yıl önce
Mehmet kardeşim başvuruyu nasıl yaptın bi açıklarmısın ya herkeze bi örnek ol kardeşim saygılar...
Hamdi Aktaş 3 yıl önce
Bi daha ki sınavdan sonra mı bu 70 puan barajı düşecek 65 puanım var ve başvuru yapamıycam
ERCAN AYDINLIK 3 yıl önce
Nedir bu yaş meselesi yeter artık 30 30 30 sanki çok iş var dı da bizmi yapmadık lütfen bize de hâk verin
uğur deniz 3 yıl önce
boyun 1. 65 e düşürülmesini istiyoruz.
burak hakki 3 yıl önce
Kpss bu yıl mi geçerli 2016 ortaogretim baraj 70 mi olacak yine
İlhan yeşil 3 yıl önce
Ben lise mezunu yum 86 dogum
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın