Yüz Binlerce Adayın Beklediği Adalet Bakanlığı Memur Alım İlanı Ne Zaman Yayımlanacak?

Bilindiği gibi Başbakan Binali Yıldırım ve Adalet Bakanı Abdulhamit Gül açıklamalarında Adalet Bakanlığının 15 bin personel alımı yapacağı ifade ettiler. Bu açıklamaların ardından yüz binlerce aday Adalet Bakanlığı memur alım ilanlarını beklemeye başladı. Peki ilan ne zaman yayımlanacak? Tüm detaylar haberimizde...

Yüz Binlerce Adayın Beklediği Adalet Bakanlığı Memur Alım İlanı Ne Zaman Yayımlanacak?

Bilindiği gibi Adalet Bakanlığının bütçesi görüşülürken 2017 yılında Adalet Bakanı Abdulhamit Gül açıklamalarında Bakanlığının 15 bin personel alımı yapacağını açıklamıştı. Bunun ardından bütçe görüşmeleri sona erdiğinde Başbakan Binali Yıldırım'dan da benzer bir açıklama geldi.

BAKAN GÜL'ÜN AÇIKLAMALARI

Personel alımları hakkında Adalet Bakanı Abdulhamit Gül açıklamalarında yalnızda hakim savcı sayısının değil yardımcı personel sayısının da ihtiyaç duyulan seviyeye gelmesinin daha güçlü bir yargı teşkilatı için gerektiğini ifade etmişti. Ayrıca Abdulhamit Gül açıklamalarının devamında "Adliyelerde ve ilgili birimlerde görev yapan personel sayımız 2002 yılında 26 bin 274 iken, bu sayı bugün itibariyle 57 bin 724 olmuştur." ifadelerine yer vermişti.

PERSONEL EKSİKLİKLERİ TAMAMLANACAK

Bilindiği gibi 15 Temmuz darbe girişiminin ardından kamu kurum ve kuruluşlarında FETÖ ile irtibatı bulunan kişilerin çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnameler ile memuriyetlerine son verildi. Bu kapsamda kamu kurum ve kuruluşlarında binlerce hatta on binlerce personel eksikliği oluştu. Bu personel eksikliği ise dış kaynaktan personel alımı yapılarak gideriliyor.  Konu ile ilgili olarak Başbakan Binali Yıldırım açıklamalarında 2018 yılında kamu kurum ve kuruluşlarının personel ihtiyacının giderilmesi için 110 bin personel alımının yapılacağını ifade etti. Konu ile ilgili olarak Başbakan Binali Yıldırım Adalet Bakanlığının 15 bin personel alımı yapacağını ifade etti.

KAMUYA ÇOK SAYIDA PERSONEL ALINACAK

Başbakan Binali Yıldırım'ın aktardıklarına göre Adalet Bakanlığı 15 bin, Sağlık Bakanlığı 36 bin (yapılan son açıklamaya göre sayı 55 bin oldu), Milli Eğitim Bakanlığı 20 bin öğretmen, Gençlik ve Spor Bakanlığının bağlı kuruluşu Kredi ve Yurtlar Kurumu 10 bin 900, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ise 2 bin memur alımı yapacak. Bunun yanı sıra üniversitelere 4 bin üniversite hastanelerine ise 7 bin personel alımı yapılacak. 

MART AYINDAN ÖNCE İLAN BEKLEMİYORUZ

Yapılan bu açıklamaların ardından Adalet Bakanlığından personel alımı bekleyen yüz binlerce aday çeşitli platformlardan seslerini duyurarak ilanın ne zaman yayımlanacağını sorguluyorlar. Bilindiği gibi Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü kapsamında yüklü bir alım yapılmış ve Ocak ayı içerisinde mülakat sonuçları açıklanmıştı. Ancak bu alınacak olan personellerin güvenlik soruşturmaları ve arşiv araştırmaları henüz bitmiş değil. Mevcut durumda güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması süreci 2 ile 3 ay arasında değişiklik gösteriyor. Bu kapsamda Adalet Bakanlığı personel alım ilanının Mart ayından önce çıkmasını kamupersoneli.net olarak beklemiyoruz. 

İlan yayımlandığında veya Adalet Bakanlığı personel alımları hakkında bir açıklama olduğunda ziyaretçilerimizi sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE