HSYK'dan Flaş Bylock Kararı ! 7 Hakim ve Savcı Açığa Alındı

Hakimle ve Savcılar Yüksek Kurulu, FETÖ terör örgütü ByLock soruşturması kapsamında önemli bir karar aldı. HSYK 2. Dairesi ByLock kullandığı tespit edilen 7 hakim ve savcıyı açığa aldı.

Adalet Personeli 01.02.2017, 16:53 01.02.2017, 17:25
HSYK'dan Flaş Bylock Kararı ! 7 Hakim ve Savcı Açığa Alındı

Hakimler Savcılar Yüksek Kurulu 2. Dairesi FETÖ terör örgütünün şifreli haberleşme uygulaması olan ByLock kullandığı tespit edilen 7 hakim ve savcıyı açığa aldı. Açığa alınan savcılar Ankara, Bursa, Safranbolu, Kırşehir, Sungurlu, Konya ve Erzurum illerinde görev yapıyorlardı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yetki alanında görev yapan 5 Hakim hakkında soruşturma başlatıldı. Söz konusu soruşturma 5 Hakim hakkında "terör örgütü üyeliğinden" dolayı açıldı.

Konu ile ilgili olarak Hakim ve Savcılarla ilgili açılan soruşturmanın yürütülmesi için HSYK müfettişleri görevlendirildi. Hakimler ve Savcılar 2. Dairesi aklarında yürütülen soruşturma haklarında soruşturma yürütülen 7 hakim ve savcı için görevden uzaklaştırma kararı aldı.

Konu ile ilgili olarak Hakim ve Savcıların cep telefonlarında FETÖ terör örgütünün şifreli haberleşme programı olan ByLock kullandıkları tespit edildi.

Kamupersoneli.net | ANKARA

Yorumlar (0)