AK Parti Adana Milletvekili Ömer Çelik Kimdir?

AK Parti Adana Milletvekili Ömer ÇELİK’in hayatını sizler için derledik…

AK Parti Adana Milletvekili Ömer Çelik Kimdir?
Ömer ÇELİK'in Hayatı

AK Parti Avrupa Birliği Bakanı Ömer ÇELİK, 15 Haziran 1968’de Adana’da doğmuştur. Babasının adı Yusuf Ziya, annesinin adı Dudu’dur.

22, 23 ve 24. Dönemde Adana Milletvekili seçilmiştir. TBMM Dışişleri Komisyonu ve NATO Parlamenter Asamblesi Türk Grubu üyeliklerinde bulunmuştur.

Türkiye-ABD Dostluk Başkanlığını yürütmüştür. AK Parti’nin kuruluşundan itibaren Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır. 2010 yılında AK Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olmuştur. 61 ve 62. Hükümette Kültür ve Turizm Bakanlığı yapmıştır.

AK Parti Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü olarak görevine devam etmekte olan ÇELİK, çok iyi düzeyde İngilizce bilmektedir ve bekardır.

Ömer ÇELİK’in Meclis İletişim Bilgileri:


Adres : AVRUPA BİRLİĞİ BAKANI
Telefon : +90 (312) 218 13 94 +90 (312) 218 13 95
Faks : +90 (312) 218 13 96
E-Posta : omer.celik@tbmm.gov.tr

Kamupersoneli.net 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2017, 10:50
YORUM EKLE