AK Parti Adana Milletvekili Talip Küçükcan Kimdir?

AK Parti Adana Milletvekili Talip KÜÇÜKCAN’ın hayatını sizler için derledik…

AK Parti Adana Milletvekili Talip Küçükcan Kimdir?
Talip KÜÇÜKCAN'ın Hayatı

AK Parti Dışişleri Komisyonu Üyesi, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Türk Grubu Başkanı Talip KÜÇÜKCAN 1963 yılında Osmaniye Kadirli’de doğmuştur.

Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitirmiştir. Londra Üniversitesinde yüksek lisans, Warwick Üniversitesinde doktora yapmıştır. Türkiye Diyanet Vakfı İslam Araştırmaları Merkezinde ilmi araştırmalar yapmıştır. Marmara Üniversitesi’nde Sosyoloji Profesörü olarak çalışmıştır.

YÖK Başkan Danışmanlığı, SETA Vakfı Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Direktörlüğü ve Dış Politika Direktörlüğü, Marmara Üniversitesi Ortadoğu Araştırmaları Ensitüsü Müdürlüğü görevlerinde bulunan KÜÇÜKCAN, TRT’de yorumculuk yapmıştır. SETA Vakfı tarafından yayınlanan uluslararası Insight Turkey Dergisi Editörlüğü görevinde bulunmuştur.

2014-2015 yılları arasında Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı Dönem Başkanı tarafından Özel Temsilci olarak atanmıştır. Orta Doğu siyaseti ve dış politika, yüksek öğretim ve kültür politikaları, Avrupa Birliği’nden göç, din-devlet ilişkisi, laiklik, İslamofobi ve Türkler üzerine çalışan Talip KÜÇÜKCAN, çok iyi düzeyde İngilizce bilmektedir.

Talip KÜÇÜKCAN’ın Meclis İletişim Bilgileri:


Adres : AKPM KOM. BAŞKANI KAT 1 ODA 1038
Telefon : +90 (312) 420 63 16 +90 (312) 420 63 17
Faks : +90 (312) 420 23 77


Kamupersoneli.net 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2017, 11:51
YORUM EKLE