AK Parti Adıyaman Milletvekili Salih Fırat Kimdir?

AK Parti Adıyaman Milletvekili Salih Fırat’ın hayatını sizler için derledik…

AK Parti Adıyaman Milletvekili Salih Fırat Kimdir?
Salih FIRAT'ın Hayatı 

AK Parti Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyesi Salih FIRAT, 1 Mart 1060’ta Adıyaman’da doğmuştur. Babasının adı Hasan, annesinin adı Behiye’dir.

Tıp doktoru FIRAT, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirmiştir. İzmir Sosyal Sigortalar Kurumu Tepecik Hastanesinde Ortopedi ve Travmatoloji uzmanlığını almıştır.

Çeşitli hastanelerde pratisyen hekimlik, ortopedi ve travmatoloji uzmanlığı görevlerinde bulunmuştur. 2 dönem Adıyaman Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyeliği ve Genel Sekreterliği yapmıştır. 1997-2010 yılları arasında Adıyaman Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi ve Kulüp Doktoru olarak görev yapmıştır.

24.Dönemde Adıyaman Milletvekili seçilmiştir. Çevre Komisyonu ile Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu üyeliği yapan FIRAT, çok iyi düzeyde Kürtçe ve orta düzeyde İngilizce bilmektedir. Ayrıca evli ve 3 çocuk babasıdır.

Salih FIRAT’ın Meclis İletişim Bilgileri:

Adres : Halkla İlişkiler Binası 1. Kat 2 Nolu Banko Oda: 1048
Telefon : +90 (312) 420 55 48 +90 (312) 420 55 49
Faks : +90 (312) 420 20 84
E-Posta : salih.firat@tbmm.gov.tr

Kamupersoneli.net 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2017, 12:05
YORUM EKLE