19 Üniversite İçin Rektörlük Aday Adaylığı Başvuruları Başladı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), 19 üniversite için Rektörlük aday adaylığı başvuru ilanını yayınladı ve başvurular başladı. Detaylar haberimizde...

Akademik Personel Alım İlanları 21.11.2016, 11:26 01.02.2019, 16:35
19 Üniversite İçin Rektörlük Aday Adaylığı Başvuruları Başladı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), 19 üniversiteye rektör ataması yapılacağına ilişkin bir duyuru yayımladı. İlgili üniversitelere rektör atamasıyla ilgilenen adaylar, 21 Kasım- 28 Kasım 2016 tarihleri arasında YÖK üzerinden başvuru yapabilecekler.

Rektör Atamasına Kimler Başvurabilir?
* Profesör olarak en az 3 yıl görev yapanlar
* 657 sayılı DMK kapsamında görev yapabilecek olanlar
* 67 yaşını tamamlamamış olanlar

Başvurular, bizzat, posta yoluyla ya da ilgili mail adresi üzerinden online olarak yapılacak.

YÖK'ün ilgili duyurusu şöyle:
" 18.06.2008 tarihli ve 5772 sayılı Kanunla değiştirilen 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun 676 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile değişik 13. maddesinin (a) fıkrası hükümlerine göre "Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi" " Ardahan Üniversitesi" "Artvin Çoruh Üniversitesi" "Bartın Üniversitesi" "Batman Üniversitesi" "Bitlis Eren Üniversitesi" "Çankırı Karatekin Üniversitesi" "Gümüşhane Üniversitesi" "Hakkari Üniversitesi" "Iğdır Üniversitesi" "İzmir Bakırçay Üniversitesi" "İzmir Demokrasi Üniversitesi" "Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi" "Kırklareli Üniversitesi" " Kilis 7 Aralık Üniversitesi" "Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi" "Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi" "Siirt Üniversitesi" ve " Yalova Üniversitesi" ne rektör ataması yapılacaktır.

İlgilenenler 21.11.2016 tarihinden 28.11.2016 Pazartesi günü mesai saati bitimine kadar Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı'na başvuruda bulunabilirler.

Rektör ataması için aday adayı başvurusunda bulunacak kişilerde;

a) "Profesör" olarak en az üç yıl görev yapmış olması,
b) 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nu hükümlerine göre devlet memuru olarak istihdam edilebilmek için engel bir halin bulunmaması,
c) Rektör olarak atama işleminin ikmal edildiği tarih itibarıyla 67 yaşını tamamlamamış olması, şartları aranacaktır.

Rektörlük için aday adayı başvurusunda bulunmak isteyen öğretim üyelerinin, üçüncü fıkrada belirtilen şartları taşıması halinde, herhangi bir Devlet veya Vakıf üniversitelerinde kadrolu veya sözleşmeli olarak görev yapmaları şart değildir.

Başvuru dilekçesi ile birlikte ekte sunulan formata uygun olarak aday adayının akademik özgeçmişi ve yayın listesi yer almalıdır.

 

Yorumlar (0)