Abdullah Gül Üniversitesi Akademik Personel Alımı Yapıyor

Abdullah Gül Üniversitesi Rektörlüğü, yayımladığı ilan ile akademik personel alımları yapacağını duyurdu. İlan detaylarını haberimizde bulabilirsiniz...

Abdullah Gül Üniversitesi Akademik Personel Alımı Yapıyor

Abdullah Gül Üniversitesi Rektörlüğü, Devlet Personel Başkanlığı resmi sitesinde bir ilan yayımlayarak Rektörlük bünyesinde bulunan fakültelerin açık olan akademik kadrolarına personel alımı yapacağını duyurdu. İlana göre;

Alım Yapılacak Pozisyonlar:

* Profesör

Alım Yapılacak Fakülte:

* Mühendislik Fakültesi

Genel Başvuru Şartları:

* 657 sayılı Kanunu’nun 48. maddesindeki genel şartların taşınması gerekmektedir

* Yurtdışından alınan diplomaların denkliğinin ÜAK tarafından onaylanmış olması şarttır

* Üniversitde İngilizce eğitim yapıldığından; adayların, eğitim, araştırma yapacak ve yaptıracak düzeyde İngilizce bilmeleri gerekli olup, Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik’in 7. maddesindeki şartları taşımaları gerekmektedir. 

Başvuru İçin Gereken Belgeler:

Varsa hizmet belgesi, Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formunu (açıktan veya naklen atanacaklar için), yayın listesi, resmi kurumlarca onaylanmış öğrenim durumlarını gösterir belgeleri, özgeçmişlerini, bilimsel yayınlarını (yayınlardan birini başlıca araştırma eseri olarak gösterecektir), kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, sanat eserlerini icralarını ve bunlara ilişkin dokümanı eğitim-öğretim faaliyetlerini, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora, sanatta yeterlilik veya yüksek lisans (bilim uzmanlığı) çalışmalarını, üniversite veya yüksek teknoloji enstitüsüne katkılarını kapsayan ve belgeleyen (6 nüsha) dosya ile Rektörlük Personel Daire Başkanlığına başvuru yapacaklardır.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2019, 17:11
YORUM EKLE