Anadolu Üniversitesi Rektör Adaylığı Başvuru İlanı Yayımlandı

Anadolu Üniversitesi Rektör adaylığı için Yükseköğretim Kurulu (YÖK) resmi sitesinde ilan yayımlandı. İlanın detaylarını haberimizde bulabilirsiniz...

Akademik Personel Alım İlanları 12.12.2017, 12:12 08.02.2019, 22:57
Anadolu Üniversitesi Rektör Adaylığı Başvuru İlanı Yayımlandı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) resmi sitesinde, Anadolu Üniversitesi Rektör adaylığı başvuru ilanı yayımlandı. İlan detaylarını ziyaretilerimizle paylaşıyoruz.

18 Haziran 2008 tarihli ve 5772 sayılı Kanunla değiştirilen 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun 676 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile değişik 13. maddesinin (a) fıkrası hükümlerine göre "Anadolu Üniversitesi"ne rektör ataması yapılacak. 

BAŞVURULARIN ALINMASI

Rektör adaylığı ilanına başvuru yapacak adaylar; 11 Aralık - 22 Aralık 2017 tarihleri arasında Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına başvurabilirler. Başvurular bizzat veya posta ile Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına yapılabileceği gibi, " rektoraday@yok.gov.tr " adresine elektronik posta yoluyla da yapılabilir.

BAŞVURACAK ADAYLARDA ARANILAN ŞARTLAR

Rektör Adayı alım ilanına; "Profesör" olarak en az üç yıl görev yapmış olan, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nu hükümlerine göre devlet memuru olarak istihdam edilebilmek için engel bir hali bulunmayan ve Rektör olarak atama işleminin ikmal edildiği tarih itibarıyla 67 yaşını tamamlamamış olan adayların başvuruları kabul edilecek.

Rektörlük için aday adayı başvurusunda bulunmak isteyen öğretim üyelerinin, üçüncü fıkrada belirtilen şartları taşıması halinde, herhangi bir Devlet veya Vakıf üniversitelerinde kadrolu veya sözleşmeli olarak görev yapmaları şart değildir.

Başvuru dilekçesi ile birlikte ekte sunulan formata uygun olarak aday adayının akademik özgeçmişi ve yayın listesi yer almalıdır.

Yorumlar (0)