İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Rektör Adaylığı Başvuru İlanı Yayımlandı

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Rektör Adaylığı başvuru ilanı, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) resmi sitesinde yayımlandı. Detaylar haberimizde...

Akademik Personel Alım İlanları 11.10.2017, 09:40 08.02.2019, 18:54
İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Rektör Adaylığı Başvuru İlanı Yayımlandı

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi, Rektör Adaylığı için başvuru ilanı Yükseköğretim Kurulu (YÖK) resmi sitesinde yayımlandı.

Buna göre; 18.06.2008 tarihli ve 5772 sayılı Kanunla değiştirilen 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun 676 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile değişik 13. maddesinin (a) fıkrası hükümlerine göre "İzmir Katip Çelebi Üniversitesi"ne rektör ataması yapılacak.

BAŞVURACAK ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR

Profesör" olarak en az üç yıl görev yapmış olması, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nu hükümlerine göre devlet memuru olarak istihdam edilebilmek için engel bir halin bulunmaması, Rektör olarak atama işleminin ikmal edildiği tarih itibarıyla 67 yaşını tamamlamamış olmas şartları aranacak.

GENEL AÇIKLAMALAR

Rektörlük için aday adayı başvurusunda bulunmak isteyen öğretim üyelerinin, üçüncü fıkrada belirtilen şartları taşıması halinde, herhangi bir Devlet veya Vakıf üniversitelerinde kadrolu veya sözleşmeli olarak görev yapmaları şart değildir.

Başvuru dilekçesi ile birlikte ekte sunulan formata uygun olarak aday adayının akademik özgeçmişi ve yayın listesi yer almalıdır.

Not: Başvurular bizzat veya posta ile Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına yapılabileceği gibi, " rektoraday@yok.gov.tr " adresine elektronik posta yoluyla da yapılabilir.

BAŞVURULARIN ALINMASI SÜRECİ

İlgilenenler 10 Ekim 2017 tarihinden 20 Ekim 2017 Cuma günü mesai saati bitimine kadar Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına başvuruda bulunabilirler.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)