20 Mart 2019 Çarşamba 01:45
Trabzon Avrasya Üniversitesi öğretim görevlisi alımı yapacak! Akademik personel alım ilanı yayımlandı

Trabzon Avrasya Üniversitesi 193 öğretim görevlisi personel alımı yapacak! 

Trabzon Avrasya Üniversitesi akademik personel alımı ile ilgili kadrosuna katacak 193 öğretim görevlisi'nin statüleri profesör, doçent ve doktor öğretim üyesi düzeyinde olacak.. 15 gün içinde adayların başvurması gerekiyor.

Öğretim görevlsi kadroları için başvuru detayları belli oldu.

Rektörlükten gelen açıklama şöyle;

Profesörler: 2547 Sayılı Kanun’un 26. maddesinde belirtilen şekilde yayınlardan birini başlıca araştırma eseri olarak ve başvurdukları bölümü belirten dilekçeleri, ekinde son altı ayda çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf, özgeçmiş, nüfus cüzdan örneği, doçentlik belgesi, yayınlarını kapsayan 6 (altı) takım dosya ve yayın listesi vereceklerdir.

Doçentler: Üniversitelerarası Kurulun Doçentlik başvuruları için uygulamaya koyduğu asgari başvuru koşullarını sağlamış olmak koşulu ile başvurdukları bölümü belirten dilekçe, özgeçmiş, doçentlik belgesi onaylı sureti, nüfus cüzdan örneği ile 2 (iki) adet fotoğraf, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 (dört) takım dosya ve yayın listesi vereceklerdir.

Doktor Öğretim Üyeleri : 2547 Sayılı Kanun’un 23. maddesindeki şartları sağlamaları gerekmekte olup, başvurdukları kadroyu ve yabancı dilini belirten dilekçe, 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdanı örneği, lisans, yüksek lisans ve doktora diplomalarının onaylı örnekleri ile varsa ÜDS veya KPDS sonuç belgelerini, özgeçmiş, yayın listesi ve yayınlardan oluşan dosyayı 4(dört) takım halinde vereceklerdir. Yabancı dil sınav yeri ve tarihi ilgili birimlerce daha sonra tespit edilip adaylara ayrıca bildirilecektir.

Öğrenim belgesini yurt dışından almış olanların denkliğinin Üniversitelerarası Kurulca onaylanmış olması gerekmektedir. Başvurular bu ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 15 gün içerisinde, Avrasya Üniversitesi Personel Daire Başkanlığına şahsen veya posta ile yapılacaktır. Öğretim Üyesi alımlarında ilan edilen şartları sağlayan kişileri çalıştırıp çalıştırmamakta, çalıştıracak ise işe başlama tarihinin belirlenmesi kurumumuzun tasarrufundadır.

Trabzon Avrasya Üniversitesi ALES'ten 70, YDS'den  50 puan alma şartıyla SağlıkBilimleri Fakültesine 25 tane öğretim üyesi alıyor.

Adaylardan istenen belgeler şu şekildedir;

• Dilekçe (Avrasya Üniversitesi Rektörlüğüne hitaben başlamak üzere, başvuru dilekçelerinde başvurulan kadronun, birimi, unvanı ve adayın iletişim adresleri (adres, telefon No, e-mail vs. açıkça belirtilecek.)

• Nüfus Cüzdanı Fotokopisi,

• YÖK Formatlı özgeçmiş,

• Lisans/Lisansüstü Diploma fotokopileri,

• Lisans/Lisansüstü Transkript fotokopileri,

• ALES Sonuç Fotokopisi,

• Yabancı Dil Sınavı Sonuç Fotokopisi, (isteniyorsa),

• İki Adet fotoğraf (son altı ay içinde çekilmiş olmalı),

• Erkek Adaylar için askerlikle ilgili terhis, tecil veya muaf olduğunu belirten belge,

• Herhangi bir adli sicil kaydı olmadığına dair belge (E-Devlet üzerinden alınan belge),

• Yabancı yükseköğretim kurumu mezunlarının diplomalarının Üniversitelerarası Kurulca denkliğini gösterir belgenin fotokopisi.

• Öğrenci olanlardan Lisansüstü Eğitim gördüğüne dair öğrenci belgesi,

•Öğretim Görevlisi alımlarında ilan edilen şartları sağlayan kişileri çalıştırıp çalıştırmamakta, çalıştıracak ise işe başlama tarihinin belirlenmesi kurumun tasarrufundadır. Başvurular bu ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 15 gün içerisinde, Avrasya Üniversitesi Personel Daire Başkanlığına şahsen veya posta ile yapılacaktır.

Son Güncelleme: 20.03.2019 02:11
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Kullanıcı 2019-03-15 18:37:13

Sakın gelmeyin bu üniversiteye. Gelen hocaları bile atıyorlar haklarını savundukları için. Avrasyaye gelen herkes pişman oluyor iyi bir kariyer için başka üniversitelere başvuru yapın.