Trakya Üniversitesi 46 akademik personel alımı iş ilanı yayınladı! Son başvuru 03 Nisan 2019

Trakya Üniversitesi 46 öğretim üyesi akademik personel alımı yapmaktadır. Trakya ÜniversitesiRektörlüğü tarafından yayımlanan akdemik personel alımı için yayımlanan başvuru detaylarına göre, Profesör, Doçent kadrosu ve Doktor Öğretim Üyesi personel alımı yapılacaktır. Son başvuru tarihi 03 Nisan 2019'dur. Peki Trakya Üniversitesi akademik personel alımı ilanı için başvuru şartları nelerdir? Kimler başvuru yapabilir?.. İstenilen belgeler nelerdir?. Tüm sorularınızın cevabı bu haberde...

Akademik Personel Alım İlanları 20.03.2019, 17:09 20.03.2019, 22:10
Trakya Üniversitesi 46 akademik personel alımı iş ilanı yayınladı! Son başvuru 03 Nisan 2019

Trakya Üniversitesi 46 öğretim üyesi akademik personel alımı için yeni ilam yayınladı. Trakya Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yayımlanan akdemik personel alımı için yayımlanan başvuru detaylarına göre, Üniveritesi bünyesinde çalıştırılmak üzere,  2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve ilgili yönetmelik uyarınca öğretim üyesi alınacaktır. Akademik personel alımı başvuruları başlamıştır. Son başvuru tarihi 03 Nisan 2019 mesai bitimine kadardır.  Peki Trakya Üniversitesi akademik personel alım ilanı için başvuru şartları nelerdir? Kimler başvuru yapabilir?.. İstenilen belgeler nelerdir?. 

Trakya Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yayımlanan resmi akademik personel alımı için yayımlanan ilan şöyle;

Trakya Üniversitesi Rektörlüğü’nden:
Üniversitemiz birimlerine, 2547 Sayılı Kanun’un ilgili maddeleri ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği uyarınca öğretim üyesi alınacaktır. Başvuru süresi ilanın Resmi Gazete’de yayınlandığı tarihten itibaren 15 gündür. 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesindeki genel ve ilanda belirtilen diğer koşulları taşıyan Profesör adaylarının Rektörlük Personel Daire Başkanlığına, Doktor Öğretim Üyesi adaylarının ise ilgili Dekanlıklara/Müdürlüklere şahsen başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Profesör kadroları devamlı statüde olup, 2547 Sayılı Kanunda belirtilen koşullar ile Üniversitemizin Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca onaylanan Trakya Üniversitesi Öğretim Üyesi Atama ve Yükseltme Ölçütleri Yönergesi koşullarını sağlayan adaylar, başvuracakları anabilim dalını belirten dilekçelerine ekleyecekleri iki adet fotoğraf, Doçentlik Başarı Belgesi ile özgeçmiş, yayın listesi (başlıca araştırma eseri belirtilecek) ve yayınlarını kapsayan dosyalarını 6 nüsha halinde vereceklerdir.
Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına, 2547 Sayılı Kanunda belirtilen koşullar ile Üniversitemizin Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca onaylanan Trakya Üniversitesi Öğretim Üyesi Atama ve Yükseltme Ölçütleri Yönergesinin 4. maddesinde belirtilen koşulları sağlayan adaylar, başvurdukları anabilim dalı/programı belirten dilekçeleri ekinde 2 adet fotoğraf, doktora belgesi, yabancı dil sonuç belgesi, yayın listesi ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 takım dosya vereceklerdir.
Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gereklidir.

Yorumlar (0)