Alexa
10 Nisan 2017 Pazartesi 17:56
Polis Akademisi Başkanlığına Öğretim Elemanı Alım İlanı
Kamu Personeli

Polis Akademisi Başkanlığı, resmi sitesinde yayımlandığı duyuru ile Yardımcı Doçent ve Araştırma Görevlisi alınacağını duyurdu. Polis Akademisi Başkanlığının konuya ilişkin duyurusu şöyle:

" Akademimizde açık bulunan ve aşağıda birim ve unvanı belirtilen kadrolara Anayasanın 132’nci maddesi, 4652 sayılı Polis Yüksek Öğretim Kanunu’nun 25’inci maddesinin (b) fıkrası, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 23’üncü ve 33’üncü maddeleri, 2914 sayılı Yüksek Öğretim Personel Kanunu, 3201 sayılı Emniyet Teşkilatı Kanunu, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun ilgili maddeleri ile Polis Akademisi Başkanlığı Akademi Yönetim Kurulunun 27/04/2015 tarihli ve 2015/02 sayılı kararında belirlenen “Polis Akademisi Öğretim Elemanlığına Atama ve Yükseltme Kriterleri” ve Polis Akademisi Başkanlığı Akademi Yönetim Kurulunun 31/03/2017 tarihli ve 2017/10 sayılı kararı çerçevesinde (3) Yardımcı Doçent ve (1) Araştırma Görevlisi unvanında naklen ve açıktan atama ile öğretim elemanı alınacaktır.

MÜRACAAT ŞEKLİ, YERİ VE ZAMANI:

Müracaatlar, talep edilen alanın ve unvanın adı açıkça belirtilmek suretiyle yapılacak ve değerlendirmede bu husus dikkate alınacaktır. Adaylar sadece bir bilim alanı için müracaat edebileceklerdir.

Müracaatlar; bu ilanın Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet sitesinde yayınlandığı tarihten itibaren 15 gün (10-24/04/2017 tarihleri arasında) içerisinde, mesai saatleri arasında, POLİS AKADEMİSİ BAŞKANLIĞI, İNSAN KAYNAKLARI ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ, Gölbaşı/ANKARA adresine şahsen veya posta yoluyla yapılacaktır. Eksik belge ile veya son başvuru tarihi olan 24/04/2017 tarihi Pazartesi günü saat 17:00’dan sonra yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir. Posta ile yapılacak müracaatlarda, gönderinin kuruma ulaştığı tarih esas olarak alınacaktır.

ADAYLARDA ARANAN GENEL ŞARTLAR:

1) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde belirtilen şartlara haiz olması,

2) Kendisi ve eşi hakkında yapılacak güvenlik soruşturmasında Devlet Memuru olmasına engel teşkil edecek bir hali bulunmaması,

3) Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmaması,

4) Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliği’nde belirtilen hükümler çerçevesinde adayın müracaat ettiği unvan ile Devlet Memuru olmasında ve istihdam yerinde çalışmasına engel sağlık sorunu bulunmaması ve bunu sağlık raporuyla belgelendirmesi,

5) Araştırma Görevlisi kadrosuna müracaat eden adayların, son müracaat tarihi itibari ile (35) yaşından gün almamış olması gerekmektedir.

ADAYLARDA ARANAN ÖZEL ŞARTLAR:

“Polis Akademisi Öğretim Elemanlığına Atama ve Yükseltme Kriterleri” çerçevesinde;

“Polis Akademisi Öğretim Elemanlığına Atama ve Yükseltme Kriterleri” için tıklayınız.

 Adayların Başvuracakları Bilim Dalları İle İlgili Olarak;

İSTENİLEN BELGELER:

Müracaat sırasında adaylardan, yukarıda belirtilen genel ve özel şartları taşıdıklarını gösterir, aşağıda sıralanmış belgeler istenecektir.

1)  Yardımcı Doçent kadrosuna başvuracak adaylardan;

* Başvurdukları alanı belirtir dilekçe

*  İki adet fotoğraf

* Erkek adaylar için askerlik durum belgesi

* Nüfus cüzdan fotokopisi

 *Özgeçmiş

* YDS/KPDS sonucunu veya Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen diğer sınavlardan aldığı puanı gösterir belge

*  Lisans, yüksek lisans ve doktora belgelerinin tasdikli* birer örneği

* Bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan dört (4) takım dosya

* Müracaat ettikleri alanda aranan özel şartları taşıdığını gösterir belge(ler)

* Polis Akademisi Başkanlığı Öğretim Elemanı İş Talep Formu (EK-4),

2)  Araştırma Görevlisi kadrosuna başvuracak adaylardan; 

* Başvurdukları alanı belirtir dilekçe

*  İki adet fotoğraf

*  Erkek adaylar için askerlik durum belgesi

* Nüfus cüzdan fotokopisi

* Özgeçmiş

* YDS/KPDS  sonucunu (en az 50)  veya Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen diğer sınavlardan eşdeğer puan aldığını gösterir belge

*ALES sonucunu gösterir belge (En az 70 puan) , (31.07.2008 tarih ve 26953 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan ‘Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Naklen Veya Açıktan Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul Ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’in 5.maddesi gereği ALES sonuçları yapıldığı tarihten itibaren 3 yıl süre ile geçerlidir.)

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

KamuPersoneli.net

Not: Aktif kaynak linki kullanarak haberlerimizden alıntı yapabilirsiniz

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
bayan 2017-04-11 11:17:34

polis akademisine kisaca polisliğe alım cok olmalı bu ülkeye bu millete polis lazim kizda erkekte en az lise mezunu olsun alimlar çoğalsin bakanimm