banner731

Hakkari Üniversitesi 11 Öğretim Üyesi alacak

Hakkari Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yapılan açıklamada 11 Öğretim Üyesinin akademik personel alımının yapılacağı belirtildi. Başvurular bugün (9 Eylül 2019) itibariyle 15 gün boyunca yapılabilecek. Başvuru şartları nelerdir? Akademik personel alımına ilişkin detaylarda neler yer alıyor? İşte üniversite tarafından yapılan başvuru ilanı..

Akademik Personel 09.09.2019, 14:28
Hakkari Üniversitesi 11 Öğretim Üyesi alacak

Hakkari Üniversitemize 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ilgili maddeleri gereğince aşağıda unvanı ve nitelikleri belirtilen kadrolara öğretim üyesi alınacaktır. İlgililerin;

a) 657 Sayılı Kanun'un 48. maddesinde belirtilen şartları taşımaları,
b) Adayların 2547 Sayılı Kanun'un 23. ve 25. maddelerinde belirlenen asgari koşulları sağlamış olmaları,

c) Yabancı Ülkelerden alınan Diplomaların Üniversitelerarası Kurulca Denkliğinin onaylanmış olması ve belgelendirilmesi gerekmektedir.

Yukarıda belirtilen şartları taşıyan adayların;
1) Doçentlik kadrosuna başvuracak adayların başvuru dilekçelerine; özgeçmişlerini, Doçentlik Belgesi ile bilimsel çalışma ve yayınlarını 4 (Dört) nüsha dosyayı ekleyerek CD ile beraber Rektörlüğe,
2) Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına başvuracak adayların anabilim dalı ve yabancı dillerini belirten dilekçelerine kısa özgeçmişlerini, doktora belgeleri ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 (Dört) nüsha dosya ve CD ile beraber ilgili birimlere başvurmaları gerekmektedir.
3) Başvurular, ilanın yayımlandığı tarihten itibaren 15 (onbeş) gün içerisinde yapılacaktır.
4) Posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

HANGİ BÖLÜMLERE KAÇ KİŞİ ALINACAK?

Yorumlar (0)