YÖK Yurt Dışına Öğretim Elemanı Görevlendireceğini Açıkladı!

Yükseköğretim Kurulu'nun resmi web adresi üzerinden yayımlanan duyuruyla beraber; Türkoloji Projesi Kapsamında Öğretim Elemanı Görevlendirme duyurusu yayımlandı. Bununla beraber alınacak başvuruya yönelik detaylara yer verildi.

Akademik Personel 06.06.2018, 17:29 12.02.2019, 19:22 Kerim Solak
YÖK Yurt Dışına Öğretim Elemanı Görevlendireceğini Açıkladı!

Yükseköğretim Kurulu tarafından yurt dışında öğretim elemanı görevlendirileceği ifade edildi.

Konuyla alakalı olarak YÖK'den yayımlanan duyuru içerisinde ise;

"Yunus Emre Enstitüsü ile Yükseköğretim Kurulunun eşgüdüm içerisinde yürüttüğü Türkoloji Projesi kapsamında, Türkiye'de Türkçe Öğretimi, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretimi, Türk Dili ve Edebiyatı, Çağdaş Türk Lehçeleri ve Türkoloji Bölümlerinde görev yapan, EK-3 Görevlendirme Yapılacak Ülke ve Üniversite Listesi ile Başvuru Şartlarında belirtilen şartları taşıyan öğretim elemanları, 2018-2019 eğitim-öğretim yılında yurt dışındaki üniversitelerin Türk Dili ve Edebiyatı/Türkoloji Bölümlerinde görevlendirileceklerdir.

Bu kapsamda görev almak isteyen öğretim elemanlarının eklerde yer alan Ek-1 Başvuru Dilekçesi (ıslak imzalı ve taranmış) halini ve Ek-2 Özgeçmiş Formunu doldurarak 29 Haziran 2018 Cuma günü mesai bitimine kadar aşağıda belirtilen e-posta adresine başvurularını tamamlamaları gerekmektedir. Belirtilen tarihten sonra yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvurular için: https://turkoloji.yee.org.tr

Açıklamalar:

Öğretim elemanlarının özgeçmişleri, Yunus Emre Enstitüsü Başkanlığı ile Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca oluşturulacak komisyon tarafından değerlendirilecek olup görevlendirilmesi uygun bulunanlara e-posta ile bilgi verilecektir.

Komisyon tarafından değerlendirmeleri olumlu sonuçlanan öğretim elemanları, bağlı oldukları Üniversitelerden izin almaları hâlinde görevlendirileceklerdir.

Öğretim elemanlarının yurt dışı görev harcırahları (hafta sonları, ilgili ülkede bulunulduğu sürece resmi ve dini bayramlar dâhil günlük 80 ABD Doları) ve bakmakla yükümlü oldukları birinci dereceden aile fertleri ile birlikte görevlendirme başı gidiş ve görevlendirme sonu dönüş ulaşım giderleri Yunus Emre Enstitüsü tarafından karşılanacaktır." ifadeleri yer aldı.

Yorumlar (0)