YÖK Akademik Personel Alım İlanlarına Başvuru Şartlarını Açıkladı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) akademik personel alım ilanlarına başvuru şartlarını açıkladı. İlgili duyuru YÖK'ün resmi sitesi üzerinden yayınlandı. Detaylar...

YÖK Akademik Personel Alım İlanlarına Başvuru Şartlarını Açıkladı
Yükseköğretim Kurulu (YÖK) geçtiğimiz hafta yaklaşık bin akademik kadro yayınladı. Çeşitli üniversitelere bine yakın akademik personel alımı yapılacağını duyurdu. YÖK, akademik personel alım ilanlarına başvuru için gereken şartları da açıklamıştı.

28 Kasım 2016'da Yükseköğretim Kurulu (YÖK) yeni bir duyuru yayınlayarak akademik kadrolara nasıl başvuru yapılacağını ve başvuru için neler gerektiğini açıkladı. Başvurularda e-devlet'ten alınan mezuniyet belgesi ve öğrenci belgesiyle başvuru yapılabilecek.

YÖK'ün duyurusu şöyle:
"Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Yönetmelik uyarınca ilan edilen kadrolara, e-Devlet Kapısı (www.turkiye.gov.tr)'ndan alınan karekodlu mezun belgesi ve öğrenci belgeleriyle başvuru yapılabileceği, söz konusu belgelerin doğruluğunun yükseköğretim kurumlarınca sorgulanarak ön değerlendirme ve değerlendirme aşamalarında bu belgelerin kullanılabileceği, ancak atanmaya hak kazanılması halinde öğrenime ilişkin diploma, mezuniyet belgesi veya öğrenci belgesinin aslı veya onaylı suretinin istenilmesi uygun bulunmuştur."

Kamupersoneli.net| ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2016, 16:21
YORUM EKLE