2018 ALES Sınav Giriş Belgesi Nasıl Alınır? ÖSYM

18 Kasım 2018 tarihinde (Pazar) günü düzenlenecek olan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) ile alakalı olarak detaylar merak ediliyor. Peki Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) nasıl alınır? İşte detaylar.

2018 ALES Sınav Giriş Belgesi Nasıl Alınır? ÖSYM

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından yapılacak olan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) için saatler kaldı.

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) ile alakalı olarak detayları bizler de sitemizde okurlarımızla paylaşıyoruz.

ALES İÇİN ÖSYM’DEN UYARI YAPILDI

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) twitter adresi üzerinden yapılan duyuru detaylarına göre 18 Kasım 2018 tarihinde adaylar, saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacaklar.

Adayların, giriş ve geçerli kimlik belgelerini, sınava gelirken yanlarında bulundurmaları gerekecek.

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) saat 10:15’te başlayacak.

ÖSYM ALES SINAV GİRİŞ BELGESİ SORGULAMA

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) sınavına girecek adaylar sınav giriş belgelerini ÖSYM web adresi üzerinden kendilerine ait T. C kimlik numaraları ve ÖSYM aday şifreleri ile alabilecekler.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE