ALES 2019 Son Dakika Sınav Yerleri Açıklandı! ÖSYM ALES Sınav Yerleri Sorgulama Ekranı! ALES Sınav Giriş Belgesi Nasıl Alınır?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından yeni yayımlanan duyuruya göre; "Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı" giriş belgeleri yayımlandı.

ALES 25.04.2019, 20:21 25.04.2019, 23:44
ALES 2019 Son Dakika Sınav Yerleri Açıklandı! ÖSYM ALES Sınav Yerleri Sorgulama Ekranı! ALES Sınav Giriş Belgesi Nasıl Alınır?

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı belgeleri aday erişimine açıldı.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) resmi internet adresinde yer alan duyuruya göre Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı belgeleri çıktı alınabilecek.

Bunun yanı sıra ÖSYM tarafından yayımlanan duyuruda ise;

5 Mayıs 2019 tarihinde Pazar günü uygulanacak olan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavına (2019-ALES/1) için başvuru yapan adayların sınava alınacakları binalar ve salonlara yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır.

ALES sınavına girecek adaylar sınava gerecekleri yer ve diğer bilgileri gösteren giriş belgelerine Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı, aday işlemleri sistemi aracılığıyla erişim sağlayabileceklerdir.

Adaylar Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı belgelerine kişisel Türkiye Cumhuriyeti Kimlik numaraları ve Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı şifreleri ile ulaşım sağlayabilecek.

ÖSYM ALES DUYURUSU

Yorumlar (0)