ALES Başvuru Ücretleri Hangi Bankalara Yatırılacak?

ALES sonbahar dönemi başvuru kılavuzu Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yayımlandı. Peki ALES başvuru ücretleri hangi bankalara yatırılacak? Haberimizde..

ALES 26.07.2018, 16:05 31.01.2019, 02:18 Batuhan
ALES Başvuru Ücretleri Hangi Bankalara Yatırılacak?

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından bir duyuru yayımlanmış ve ALES başvuru kılavuzunun adayların erişimine açıldığı ifade edilmişti.

Yayımlanan başvuru kılavuzuna göre ALES başvuruları 24 Temmuz 2018 tarihinde başladı ve 2 Ağustos 2018 tarihine kadar devam edecektir. Adaylar 3 Ağustos 2018 mesai bitimine kadar başvuru ücretlerini yatırabileceklerdir. Sınav ücreti ise 100 TL olarak belirlenmiştir.

BAŞVURU ÜCRETLERİNİN YATIRILACAĞI BANKALAR

Peki adaylar ALES başvuru ücretlerini nereye yatıracaklar? Konu ile ilgili olarak başvuru ücretlerinin yatırılması için Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından bazı bankalar belirlenmiştir. Bu bankalar ise şöyle:

Bankalar, hizmet binasında veya azami 50 metre uzağında para yatırmalı ATM cihazı bulunan şubelerde gişe tahsilatı yapmayıp bu şubeye gelen adayı para yatırmalı ATM’lere yönlendirebilecektir.

Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç) Albaraka Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç) Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

Türk Ekonomi Bankası’nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı

Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler

İNG Bank’ın tüm şubeleri, internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç);

Vakıf Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve ATM (KKTC’den başvuracak adaylar hariç);

Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.)

Sınav ücreti, ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile de yatırılabilecektir.

Yorumlar (0)