ALES İlkbahar Dönemi Başvuru Kılavuzu Yayımlandı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından ALES ilkbahar dönemi başvuru kılavuzu yayımlandı.

ALES İlkbahar Dönemi Başvuru Kılavuzu Yayımlandı

81 il merkezi ile Lefkoşa’da 7 Mayıs 2017 tarihinde uygulanacak olan ALES ilkbahar dönemi başvuru kılavuzu Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi web adresinde yayımlandı. ALES ilkbahar dönemi saat 10.00'da başlayacak ve 180 dakika sürecektir.  Söz konusu sınava başvurular 15 Mart 2017 tarihinde başlayacak ve 23 Mart 2017 tarihinde sona erecektir. 

YAYIMLANAN DUYURU

2017 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2017-ALES İlkbahar Dönemi) İlkbahar Dönemi Sınavı, 7 Mayıs 2017 tarihinde 81 il merkezi ile Lefkoşa’da (sadece İlkbahar Dönemi Sınavı) uygulanacaktır. Sınav saat 10.00'da başlayacak ve cevaplama süresi 180 dakika (3 saat) olacaktır.

Sınava başvurular, 15 - 23 Mart 2017 tarihleri arasında yapılacaktır.  Sınava başvurmak isteyen adaylar için Kılavuz ile Aday Başvuru Formu başvuru tarihleri içinde ÖSYM'nin //www.osym.gov.tr internet adresinde yer alacaktır.

Kılavuzda; başvuru, sınav, değerlendirme ile ilgili ayrıntılı bilgiler yer almakta olup Ek’te yer alan Kılavuzun başvuru öncesi dikkatle incelenmesi gerekmektedir.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2019, 15:43
YORUM EKLE