ALES Ne Zaman Yapılacak? ALES 2019 Sınavı Giriş Belgesi Nasıl Alınır? ÖSYM AİS ALES Sınav Belgesi Sorgulama Ekranı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) sınav giriş belgeleri yayımlanmıştı. Peki ALES sınav giriş belgesi nasıl alınır?

ALES Ne Zaman Yapılacak? ALES 2019 Sınavı Giriş Belgesi Nasıl Alınır? ÖSYM AİS ALES Sınav Belgesi Sorgulama Ekranı

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) giriş belgesi almak isteyenler, sınav giriş belgesini nasıl alacakları merak ediliyor.

PEKİ AKADEMİK PERSONEL VE LİSANSÜSTÜ EĞİTİMİ GİRİŞ SINAVI (ALES) NASIL ALINIR?

ALES 2019, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından (ÖSYM) 5 Mayıs 2019 tarihinde Pazar günü gerçekleştirilecek ve sınav 10:15'te başlayacak.

PEKİ 2019 ALES NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) ALES ile alakalı olarak tarih ve saat hakkında hatırlatma gerçekleştirdi ve; 

ALES'in 5 Mayıs Pazar günü 81 il'de düzenleneceği ve bu kapsamda saat 10.15'te başlayacak sınava saat 10.00 itibariyle kimsenin sınav binalarına alınmayacağı duyuruldu...

PEKİ ALES SINAV YERLERİ NASIL GÖRÜNTÜLENİR?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından duyurulan ALES sınav giriş belgelerine adaylar, ÖSYM’nin “https://ais.osym.gov.tr” adresinden kendilerine ait Türkiye Cumhuriyeti, kimlik numaraları ve ÖSYM şifreleri ile erişim sağlayabilecekler.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE