ALES sınavına girecek adaylar için 2019-ALES/3 giriş belgeleri açıklandı! ALES sınav yeri sorgulama

ALES sınavına girecek adayların merakla beklediği giriş belgeleri Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından açıklandı. Sınava girecek adaylar sınav giriş yerlerinin ne zaman açıklanacağını uzun bir süredir bekliyordu. Adayların nerede sınava gireceği ve sınav kurallarının yer aldığı sınav giriş belgesi yayınlandı.

ALES 07.11.2019, 15:05 07.11.2019, 15:11
ALES sınavına girecek adaylar için 2019-ALES/3 giriş belgeleri açıklandı! ALES sınav yeri sorgulama

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı tarafından 17 Kasım tarihinde gerçekleştirilecek Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'nın (2019-ALES/3) giriş belgeleri yayınlandı. Adaylar uzun süredir sınav giriş yerlerinin ne zaman açıklanacağını merak ediyordu. Adayların uzun süredir merkla beklediği ALES sınav giriş belgeleri açıklanması sonrasında adaylar sorgulama nasıl yapılacağını açıkladı.

ÖSYM'nin resmi internet sitesinde yayınladığı bilgilere göre ALES sınavı 17 Kasım'da uygulanacak 2019-ALES/3 sınavına katılacak adayların sınava girecekleri bina, salonlara atanma işlemleri tamamlandı.

2019 ALES SINAV GİRİŞ YERLERİ YAYINLANDI

ALES sınavına girecek adaylar, sınavın gerçekleşeceği sınav yerlerinin bilgisine sınav giriş belgeleri üzerinden ulaşacak.

ALES GİRİŞ BELGESİ SORGULAMA!

Adaylar giriş belgelerine ÖSYM'nin "https://ais.osym.gov.tr" internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile ulaşabilecek.

Yorumlar (0)