2019 Yılı AÖF Kayıt Yenileme İşlemleri Ne Zaman Yapılacak? AÖF Kayıt Yenileme Ne Zaman?

2018-2019 eğitim yılı güz dönemi geride kalırken milyonlarca AçıkÖğretim Fakültesi öğrencileri tarafından kayıt yenileme işlemlerinin ne zaman başlayacağı sorgulanıyor. Peki AÖF kayıt yenileme ne zaman başlayacak?

AÖF 06.02.2019, 00:21
2019 Yılı AÖF Kayıt Yenileme İşlemleri Ne Zaman Yapılacak? AÖF Kayıt Yenileme Ne Zaman?

Açıköğretimde kayıt yenileme işlemleri kısa süre sonra başlıyor. Anadolu Üniversitesi (AÜ) Açıköğretim Fakültesi (AÖF) 2018-2019 öğretim yılı bahar dönemi kayıtlarının başlayacağı tarih, üniversite eğitimine bu kurumda açıktan devam eden öğrenciler tarafından merakla araştırılıyor. İşte, AÖF bahar dönemi kayıt yenileme işlemlerinin başlayacağı tarih...

KAYIT YENİLEME O TARİHTE BAŞLAYACAK

AÖF'ün resmi internet sitesindeki akademik takvimde yer alan bilgilere göre; Açıköğretim Fakültesi'nin 2018-2019 öğretim yılı bahar dönemi kayıtları 11 Şubat'ta başlayacak. Kayıt yenileme 22 Şubat Cuma günü mesai saati bitiminde sona erecek.

DÖNEM NOT ORTALAMASI NASIL HESAPLANIR?

Her dönem sonunda öğrencilerin başarı durumu, Dönem Not Ortalaması ve Genel Not Ortalaması ile belirlenir.

Bu amaçla, kayıt olunan ve not ortalamalarına katılan her dersin kredisiyle o dersten bağıl değerlendirme sonucunda belirlenen harf notunun katsayısı çarpılarak bulunan değerlerin toplamının, bu derslerin kredilerinin toplamına bölünmesi ile bir not ortalaması bulunur.

Bu işlem bir dönem içinde alınan dersler için yapılırsa Dönem Not Ortalaması (DNO), o zamana kadar alınmış bütün dersler için yapılırsa Genel Not Ortalaması (GNO) elde edilir.

Genel Not Ortalaması hesaplanırken, tekrar edilen ders bulunması halinde bu dersten alınan en son not dikkate alınır.

Yorumlar (0)