Anadolu Üniversitesi 3 AÖF Programının Dersleri Yabancı Dilde Olacak

Anadolu Üniversitesi Rektörü Naci Gündoğan AÖF dersleri hakkında çeşitli açıklamalar yaparak yabancı dilde de eğitim verileceğini ifade etti.

AÖF 27.02.2017, 12:22
Anadolu Üniversitesi 3 AÖF Programının Dersleri Yabancı Dilde Olacak

AÖF derslerinin yabancı dilde verilmesi hakkında Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan çeşitli açıklamalar yaptı. Prof. Dr. Naci Gündoğan açıklamasında "İngilizce işletme ve uluslararası ilişkiler ile Arapça ilahiyat programı eğitimini yapacağız. Önümüzdeki yaz aylarında ders materyallerini hazırlayacağız. Yabancı dil programlarımız önümüzdeki yıl ikinci üniversite kapsamında kayıt yaptırmak isteyenlere bir müjde niteliğinde olacak." dedi.

Anadolu Üniversitesi bünyesinde 1982 yılında Açıköğretim Sistemi başlatıldı. Ayrıca 2017-2018 akademik yılında işletme ve uluslararası ilişkiler programlarında İngilizce, ilahiyat lisans programında Arapça eğitim verecek.

Anadolu Üniversitesi  bünyesinde ilk kez 1982-1983 akademik döneminde faaliyete başlayan ve 7,9 milyon kişiye ulaşan Açıköğretim sistemi, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Azerbaycan, ABD, bazı Avrupa ve Balkan ülkelerindeki Türk vatandaşlarına da yükseköğretim hizmeti sunuyor.

Anadolu Üniversitesi AÖF sistemi gelecek yıl yeni bir düzenleme ile eğitime başlayacak. Gelecek yıl eğitimde işletme ve uluslararası ilişkiler programlarında İngilizce, ilahiyat lisans programında da Arapça eğitim vermeye başlayacak.

YÖK'TEN İZİN ALINDI

Anadolu Ajansının haberine göre Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan AA muhabirine çeşitli açıklamalarda bulundu. Rektör Gündoğan açıklamasında AÖF sisteminde işletme, uluslararası ilişkiler bölümü ve ilahiyat ön lisans programının bulunduğunu anımsattı. Belirtilen 3 programda gelecek yıldan itibaren eğitimin yabancı dilde verileceğini ifade etii. Rektör Prof. Dr. Naci Gündoğan açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

"GEREKLİ İZİNLER ALINDI"

"İngilizce işletme ve uluslararası ilişkiler ile Arapça ilahiyat programı eğitimini yapacağız. Önümüzdeki yaz aylarında ders materyallerini hazırlayacağız. YÖK'ten de gerekli izinler alındı. İngilizce programlarımızın ikinci üniversite fırsatından faydalanmak isteyen öğrencilerimize de katkılar sunacağını düşünüyoruz. Yurt dışındaki öğrencilerimiz de bu programlardan faydalanabilecek. İlahiyat ön lisans programımızda da önümüzdeki yıldan itibaren hem Türkçe hem de Arapça olarak eğitim verilecek. Yabancı dil programlarımız önümüzdeki yıl ikinci üniversite kapsamında kayıt yaptırmak isteyenlere bir müjde niteliğinde olacak."

Kamupersoneli.net | ANKARA

Yorumlar (14)
mert 2 yıl önce
yıne konustu bızım kucuk enışte
Gül 2 yıl önce
Kafayimi yediniz beee okuyup calisan insanlariz birseyler yapmak istiyoruz sizler iyice boka sariyorsunuz ne ingilizcesi
Gökhan 2 yıl önce
kapatin universiteyi olsun bitsin sizde rahatlayin bizde bokunu çıkardınız artık
Mesut 2 yıl önce
Saçmalama saatleri gelmiş bosverin bu saçma sistemi kayıt yapmasın kimse resmen soyuyorlar harç ücretleri ile örgün eğitim sisteminde yüz yüze ders gören sistemde bile dört yanlış bir doğruyu goturmezken bunlar kalkmış ne saçmalıyor
Ayşe 2 yıl önce
Ne yapacagnizi sasirdiniz bence kaldırın gitsin bizimde boşuna paramiz gitmesin
ahmet 2 yıl önce
Yok artık:(
ahmet 2 yıl önce
Yok artık:(
Selim 2 yıl önce
Adamların derdi değilki para para para eğitim öğretim namına bir şey yok destek olacaklarına köstek oluyor lar okumayın dercesine... Bakalım daha neler çıkaracaklar görecez
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın