AÖF'de Yabancı Dil Eğitimini Başarı İle Tamamlayamayan Öğrenciler İçin Önemli Duyuru!

Anadolu Üniversitesi tarafından Öğretim Dili Tamamen Veya Kısmen Yabancı Dil Olan Programların Hazırlık Sınıfını İki Yıl İçinde Başarı İle Tamamlayamayan Öğrenciler İçin Önemli Duyuru yayımlandı. işte ayrıntılar...

AÖF'de Yabancı Dil Eğitimini Başarı İle Tamamlayamayan Öğrenciler İçin Önemli Duyuru!

"Anadolu Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu Yabancı Dil Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinin aşağıda yer alan 7. Maddesinin 7. Fıkrası gereğince öğretim dili tamamen veya kısmen yabancı dil olan programların hazırlık sınıfını iki yıl içinde başarı ile tamamlayamayan öğrencinin programdan ilişiği kesilir.

İlişiği kesilen öğrencilerin üç sınav hakkından faydalanabilmesi için eğitim süresince derslere devam yükümlülüklerini yerine getirmiş olması gerekir.

Bu durumda olan öğrencinin sınavlara girdikleri süre, öğrenim süresinden sayılmaz. Bu sınavlara katılan öğrenci öğrencilik haklarından hiçbir şekilde yararlanamaz.

Üç sınav hakkından faydalanmak isteyen öğrencilerin 12 Haziran 2019 Çarşamba günü mesai bitimine kadar daha önce kayıtlı oldukları fakülte/bölüme dilekçe ile başvurmaları gerekmektedir.

Dilekçe örneği ekte verilmiştir. Şahsen, faks ya da posta yoluyla başvuru yapılabilir.

Postadan kaynaklanan gecikmeler göz önünde bulundurulmaz.

Önemle duyurulur." denildi...

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE