AÖF Duyurdu! Ders Programları Güncellendi!

Anadolu Üniversitesi tarafından yeni bir duyuru yayımlandı ve 17 lisans ve 12 önlisans bölümünde yaklaşık 300 ders değişikliği yapıldığı açıklandı. Peki hangi derslerde ve branşlarda değişiklik yapıldı? İşte merak edilenler.

AÖF 04.09.2018, 17:20 30.01.2019, 21:06
AÖF Duyurdu! Ders Programları Güncellendi!

Anadolu Üniversitesi yayımladığı duyuruyla beraber 17 lisans ve 12 önlisans bölümünde yaklaşık 300 ders değişikliği yapıldığı açıklandı.

AÖF tarafından yayımlanan duyuruda ise;

"Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sisteminde birçok bölümün ders programı yenilendi. 17 lisans ve 12 önlisans bölümünde yaklaşık 300 ders değişikliği yapıldı. Programlardaki güncellemeler bazı derslerin döneminin değişmesi, kaldırılması ya da yeni ders olarak eklenmesi şeklinde yapılmıştır.

Bu değişikliklerle öğrencilerimizin, alanıyla ilgili olan ve güncel konuları içeren dersleri alarak akademik yeterliğini daha da artırmak amaçlanmıştır. Ayrıca yapılan bu ders değişikliklerinin yanı sıra birçok dersin içeriği ve e-öğrenme malzemeleri de güncellenmiştir. Bu sayede öğrencilerimiz sadece yeni derslerde değil tüm derslerde en güncel bilgiye ulaşabileceklerdir.

Ders değişiklikleri sadece yeni kayıt yaptıracak öğrencilerimizi değil sistemde daha önce yer alan tüm kayıt yeniletecek öğrencileri de kapsamaktadır. Buna göre kayıt yeniletecek öğrencilerimiz yeni ders listelerine göre ders seçebilecek.

2018-2019 Öğretim Yılı Güz Döneminde 24 Eylül - 5 Ekim 2018 tarihleri arasında kaydını yeniletecek öğrencilerin, aof.anadolu.edu.tr adresindeki Kayıt Otomasyonu bağlantısı Kayıt Yenileme linkinde yer alan yeni ders listesine göre ders seçimlerini yapmaları gerekecek.  Kayıt yeniletecek öğrencilerimizin kendi programlarında ders değişikliklerini incelemeleri yararlarına olacaktır.

Yapılan güncellemeleri 2018-2019 Öğretim Yılı Ders İntibak Tablosundan görebilirsiniz." ifadeleri yer aldı.

Yorumlar (1)
ilker 1 yıl önce
güncelleme yapmalarındaki amaç dönem uzatıp ücret alabilmek 4.sınıftan 7 dersi kalan öğrenciye 7 ders daha ekliyorlar.