AÖF Öğrencileri ' 4 Yanlış 1 Doğruyu Götürmesin ' İsteminde Bulundu

Açık Öğretim Fakültesi Öğrencileri Türkiye Büyük Millet Meclisi Dilekçe Komisyonuna başvuru yaparak 4 yanlışın 1 doğruyu götürmemesi için istemde bulundu.

AÖF 13.12.2016, 09:01 13.12.2016, 09:06
AÖF Öğrencileri ' 4 Yanlış 1 Doğruyu Götürmesin ' İsteminde Bulundu
TBMM Dilekçe Komisyonuna başvuran Açıköğretim Fakültesi (AÖF) öğrencileri, sınavlarda 4 yanlışın bir doğruyu götürmesi uygulamasından vazgeçilmesini istiyor.

Konuyla ilgili yüzlerce dilekçe yazan öğrencilerden İbrahim Akyüz, dilekçesinde bu yıl ikinci üniversite okuma kararı verip Açıköğretim Fakültesi Sosyoloji bölümüne kaydolduğunu ifade etti.

Öğrenim başladıktan sonra alınan kararla sınavlarda 4 yanlış cevabın bir doğru cevabı silmesine karar verildiğini belirten Akyüz, şunları kaydetti:

"Bu durumun eşitsizliğe yol açtığını düşünmekteyim. Örgün eğitim sisteminde okuyan öğrencilere uygulanamayan sistemin açıköğretimde de uygulanmaması gerekir. Hem çalışıp hem de evine karşı sorumlulukları olan bir öğrenci olarak tamamen hayatını ders çalışma üzerine kurgulamam çok zor. Yanıtlarımız yanlışsa yanlış olarak kalsın. Bu durumun düzeltilmesini ve bundan sonraki sınavlarda uygulamanın kaldırılmasını istiyorum."

Murat Şengönül, Açıköğretim Fakültelilerin dışarından okuyan ve çalışan kişiler olduğunu belirterek, "Diğer örgün öğretim gibi derslere girmiyoruz ve kendi imkanlarımızla ders çalışıyoruz. Bizim diğer sistemden farklı bir özelliğimiz olması gereklidir. Normal sisteme geçilmesi için gereğinin yapılmasını istiyoruz." ifadesini kullandı.

Gülten Aydın, uzaktan eğitimin, bu uygulamayla daha da zorlaştırıldığını kaydetti.

Ahmet Oymak, 4 yanlışın bir doğruyu götürme uygulamasının kaldırılmasını ve tekrar normal sisteme dönülmesini istedi.

Dilekçelerde, uygulamayla öğrencilerin notlarında büyük düşüşlerin meydana geldiği kaydedildi.

Komisyona, bu içerikte yüzlerce dilekçe iletildi. 

Kamupersoneli.net - AA
Yorumlar (46)
Fatma 3 yıl önce
Bu sistem bizi daha da zorlaştırdı .Hem açıktan okuyoruz hem başka sorumluluklarimiz var.Neden kolaylaştırmak yerine zorlaştırmaya seçiyorsunuz . Örgün öğretim de bu sistem yok eşitlik diyorsanız , eşitliği yapın.Hayatimizi zorlaştırmak size bi avantaj sağlamaz.Lutfen diğer sınavlarda 4 yanlış 1 doğruyu goturmesin .
Nermin 3 yıl önce
Kesinlikle katılıyorum. 4.sınıf öğrencisiyim bu sınava kadar hiç bu kadar düşük bir puan aldığımı hatırlmıyorum. Hatta okulu dondurmayı bile düşünüuorum. Bu sistem kesinlikle kaldırılmalı. Bir çok insanın bu durumdan mağdur olduğunu düşünüyorum. O kadar çok insan varki hem iş hem okul hem çocuk, sorumlulukları olan. Yapmayın bunu.
Cemil 3 yıl önce
4 yanlış bi doğruyu götürmesi kararı bence uygun değil insanlar güçlükle okumaya çalışırken bunu zorlaştırdılar
müslüm 3 yıl önce
Birçok insan gibi bende bu durumdan mağdur oldum ve iki üniversite bir arada okuyarak çok büyük sıkıntılar içerisinde okuyorum zaten adamakıllı ders çalışma zamanımız olmuyor bide yanlışların doğruları götürmesi çok yanlış bir karar olduğunu ve bu karardan geri çekilmesini istiyoruz.
Birsen 3 yıl önce
arkadaslara katiliyorum bu sistem kaldırılmalı açıköğretim okumanin dezavantaji daha fazla aslında eski sisteme donulsun inşAllah bu kadar çağrıya kulak verilir.
Ezgi 3 yıl önce
Sonuna kadar katılıyorum son sınıf ögrencisiyim biran önce bitsin ve kendi istediğim meslek için çabaliyorum but yok bisey yok istedigim meslek icin yas siniri var ben simdi 2 ders bile olsa donemim uzamasi herseyimi altust edecek bu haksizlik herkesin kendine gore amaci hayalleri var adi ustunde acikogretim bu kadar engele gerek nedir?
Selda yılmaz 3 yıl önce
Kesinlikle katılıyorum. Bi sistemin kaldırılmasını istiyorum. Bu şekil de olursa okulu bırakmayı düşünüyorum. Zaten ders çalışamıyoruz elimizde kitap yok internetten bakabildigimiz kadar onu da daha da zorlaştırmamın bir anlamı yok. Gereginin yapılmasını eski sisteme geçilmesini rica ediyorum
Gülsüm 3 yıl önce
Kesinlikle katılıyorum zaten ders çalışamıyoruz. Sistem kaldırılsın ve gereği yapılsın.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın