Aöf Sınav Giriş Yerleri Açıklandı! AÖF Sınav Giriş Belgesi Nasıl Alınır?

Aöf Sınav Giriş Yerleri Açıklandı! AÖF Sınav Giriş Belgesi Nasıl Alınır?

Açıköğretim Fakültesi (AÖF) tarafından 12-13 Ocak tarihlerinde birçok merkezde gerçekleştirilecek olan açıköğretim sınavının giriş belgesi yayımlandı. Peki AÖF Sınav Giriş Belgesi Nasıl Alınır? İşte merak edilenler.

AÖF sınav giriş belgesi için Anadolu Üniversitesi internet sitesi üzerinden bir duyuru yapıldı.

Duyuruda, öğrencilerin hafta sonu gerçekleştirilecek güz dönemi final sınavı için AÖF sınav giriş belgesi ve yerlerini bugün itibariyle öğrenebilecekleri bilgisine yer verildi.

AÖF SINAV GİRİŞ YERLERİ İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

SINAV SORUMLULUK ÜNİTELERİ NASIL ÖĞRENİLİR?

Öğrenciler, okumakta oldukları programa ait sınav sorumluluklarını aşağıdaki link üzerinden ilgili programı seçmelerinin ardından görüntüleyebilecek.

BEDELLİ ASKERLİK YAPANLAR SINAVA NASIL GİREBİLECEK?

İlgili dönemin sınavından yaklaşık 20 gün öncesinde https://aosdestek.anadolu.edu.tr/ sayfasından giriş yaparak, Görev Belgenizi ekleyerek ve talebinizi belirterek göndermeniz halinde durumunuz ilgili birim tarafından değerlendirilecektir. Ayrıca süreçle ilgili bilgilendirme yapılacaktır.

BİR DERSTEN BAŞARILI OLMAK İÇİN GEÇME NOTU NEDİR?

Açıköğretim Sisteminde "Başarı Notu" alt sınırı uygulanır.

"Başarı Notu" alt sınır değeri, laboratuvar ders uygulamaları ve İngilizce Öğretmenliği Lisans Programında öğretim dili İngilizce olan dersler dışında 30'dur.

30’un altındaki başarı notlarının harf notu karşılığı FF’tir.

Harf notları bir dönem sonunda oluşan başarı notunuza göre belirlenmektedir. Her bir ders için öğrencilerin başarı notunun harf notunun karşılığı, o dönem dersi alan öğrencilerin başarı düzeyine göre değişebilmektedir.

Bir örnekle anlatacak olursak, öğrencinin Türk Dili I dersinin 2016-2017 Öğretim Yılı Güz Dönemindeki başarı notu 70 ve o dönem için bu başarı notunun karşılığı “BB” harf notu olabilir. Yine aynı dersten 2017-2018 Öğretim Yılı Güz Dönemindeki başarı notu 80 olan bir öğrencinin 2017-2018 Öğretim Yılı Güz Dönemindeki harf notu ise “BB” olabilmektedir.

Başka bir örnek de verecek olursak, aynı dönemde bir dersten alınan 58 başarı notu CC harf notuna karşılık gelirken aynı dönem başka bir dersten alınan aynı 58 notu BB harf notuna karşılık gelebilmektedir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.