banner731

AÖF Sınav Ücretlerine Zam Mı Yapılacak? AÖF Sınav Ücretleri Ne Kadar?

Türkiye genelinde milyonlarca Açık üniversitesi öğrencisi bulunurken Türk eğitim sen tarafından yeni bir açıklama yapıldı ve AÖF öğrencilerinden talep edilen sınav ücretleriyle alakalı olarak detaylar paylaşıldı. Peki AÖF Sınav Ücretlerine Zam Mı Yapılacak? İşte detaylar.

AÖF 14.01.2019, 18:27
AÖF Sınav Ücretlerine Zam Mı Yapılacak? AÖF Sınav Ücretleri Ne Kadar?

Türk Eğitim sen tarafından yayımlanan duyuruda ise;

"ANADOLU ÜNİVERSİTESİ AÇIK ÖĞRETİM FAKÜLTESİ SINAV ÜCRETLERİNDE ARTIRIM YAPMALIDIR

Bilindiği üzere, Anadolu Üniversitesi bünyesinde bulunan açık öğretim fakültesi aracılığıyla her yıl ülke genelinde açık öğretim fakültesi sınavları yapılmaktadır. Bu sınavlarda ise üniversiteler ve MEB bünyesinde bulunan devlet memurları görev almaktadır.  Sınavlarda görev alan personellere ödenecek ücretleri ise Anadolu Üniversitesi belirlemekte ve personellere ödemesini yapmaktadır. Anadolu Üniversitesi tarafından sınavlarda görev alan bu personellere ise 2019 yılında ücret artışı yapılmamış olup bu durumun hiçbir şartta kabulü mümkün değildir.

Anadolu Üniversitesi açık öğretim fakültesi sınavlarında sınav görevlilerine ödenen ücretler, diğer kurumlar tarafından yapılan sınavlarda ödenen ücretlerin çok çok gerisinde kalmaktadır. Bunun yanında 2019 yılına girdiğimiz bu günlerde sınav ücretlerinde artış yapılmamış ve 2018 yılı sınav ücretler aynen uygulamaya konulmuştur. Türk Eğitim Sen olarak, Anadolu Üniversitesi’nin 2019 yılında sınav görevlisi ücretlerine artırım yapmamasını hiçbir şartta kabul etmiyoruz.  Anadolu Üniversitesi zaman kaybetmeksizin sınav ücretlerini artırmalı ve geçtiğimiz hafta sonu yapılan sınavlarda görev alan personellere artırımlı ücretler üzerinden ödeme yapmalıdır.

Türk Eğitim Sen olarak, Anadolu Üniversitesi’nin 2019 yılı sınav görevlisi ücretlerine en az enflasyon oranında diğer kurumlarında ödediği sınav ücretleri dikkate alınarak ivedilikle artırım yapmasını bekliyoruz." denildi...

Yorumlar (8)
Samet 11 ay önce
Üçret artacaksa ozaman 4 yanlış bir Dogruyu götürüyor uygulaması kalksın çünkü elinde olan var olmayan var fakir insanlar var durumu iyi olan insanlar var lütfen bunu iyi degerlendirin okumak bu kadar zor olmamalı.
Burak 11 ay önce
Sınavlarda 2 kişi yerine 1 kişi görevlendirin o halde. 2 kişiye verilen ücreti tek kişiye vermiş olursunuz. Zaten 2 kişiden 1 i hiçbirşey yapmadan bedavadan alıyor o ücreti.
Öğrenci 11 ay önce
Öğrenciden ne alacağınızı sapıttınız aöf ilk önce 4 yanlış uygulamasını kaldır.
Sümeyye 11 ay önce
Bunu yapamazsınız
Bilal 11 ay önce
Egitim sen şasirma yeterince yüksek harçlarla zor şartoarda eğitim görmeye calisan milyonlarca kisinin parasiylami doyuracaksin doymak bilmeyen memurlarını bir saat oturup yeterince fazla para aliyor zaten gorevlileriniz
Ali Cabbar 11 ay önce
Bi ona eksikti. Geçirin sizde kaçırmayın fırsatı..
ilyas 11 ay önce
Kitap dahi verilmiyor ne zami fazla bile
Emrullah 11 ay önce
Son 1 ders kaldı az daha dişinizi sıkın.