AÖF Sınav Ücretlerine Zam Mı Yapılacak? AÖF Sınav Ücretleri Ne Kadar?

Türkiye genelinde milyonlarca Açık üniversitesi öğrencisi bulunurken Türk eğitim sen tarafından yeni bir açıklama yapıldı ve AÖF öğrencilerinden talep edilen sınav ücretleriyle alakalı olarak detaylar paylaşıldı. Peki AÖF Sınav Ücretlerine Zam Mı Yapılacak? İşte detaylar.

AÖF Sınav Ücretlerine Zam Mı Yapılacak? AÖF Sınav Ücretleri Ne Kadar?

Türk Eğitim sen tarafından yayımlanan duyuruda ise;

"ANADOLU ÜNİVERSİTESİ AÇIK ÖĞRETİM FAKÜLTESİ SINAV ÜCRETLERİNDE ARTIRIM YAPMALIDIR

Bilindiği üzere, Anadolu Üniversitesi bünyesinde bulunan açık öğretim fakültesi aracılığıyla her yıl ülke genelinde açık öğretim fakültesi sınavları yapılmaktadır. Bu sınavlarda ise üniversiteler ve MEB bünyesinde bulunan devlet memurları görev almaktadır.  Sınavlarda görev alan personellere ödenecek ücretleri ise Anadolu Üniversitesi belirlemekte ve personellere ödemesini yapmaktadır. Anadolu Üniversitesi tarafından sınavlarda görev alan bu personellere ise 2019 yılında ücret artışı yapılmamış olup bu durumun hiçbir şartta kabulü mümkün değildir.

Anadolu Üniversitesi açık öğretim fakültesi sınavlarında sınav görevlilerine ödenen ücretler, diğer kurumlar tarafından yapılan sınavlarda ödenen ücretlerin çok çok gerisinde kalmaktadır. Bunun yanında 2019 yılına girdiğimiz bu günlerde sınav ücretlerinde artış yapılmamış ve 2018 yılı sınav ücretler aynen uygulamaya konulmuştur. Türk Eğitim Sen olarak, Anadolu Üniversitesi’nin 2019 yılında sınav görevlisi ücretlerine artırım yapmamasını hiçbir şartta kabul etmiyoruz.  Anadolu Üniversitesi zaman kaybetmeksizin sınav ücretlerini artırmalı ve geçtiğimiz hafta sonu yapılan sınavlarda görev alan personellere artırımlı ücretler üzerinden ödeme yapmalıdır.

Türk Eğitim Sen olarak, Anadolu Üniversitesi’nin 2019 yılı sınav görevlisi ücretlerine en az enflasyon oranında diğer kurumlarında ödediği sınav ücretleri dikkate alınarak ivedilikle artırım yapmasını bekliyoruz." denildi...

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Samet
Samet - 6 ay Önce

Üçret artacaksa ozaman 4 yanlış bir Dogruyu götürüyor uygulaması kalksın çünkü elinde olan var olmayan var fakir insanlar var durumu iyi olan insanlar var lütfen bunu iyi degerlendirin okumak bu kadar zor olmamalı.

Burak
Burak - 6 ay Önce

Sınavlarda 2 kişi yerine 1 kişi görevlendirin o halde. 2 kişiye verilen ücreti tek kişiye vermiş olursunuz. Zaten 2 kişiden 1 i hiçbirşey yapmadan bedavadan alıyor o ücreti.

Öğrenci
Öğrenci - 6 ay Önce

Öğrenciden ne alacağınızı sapıttınız aöf ilk önce 4 yanlış uygulamasını kaldır.

Sümeyye
Sümeyye - 6 ay Önce

Bunu yapamazsınız

Bilal
Bilal - 6 ay Önce

Egitim sen şasirma yeterince yüksek harçlarla zor şartoarda eğitim görmeye calisan milyonlarca kisinin parasiylami doyuracaksin doymak bilmeyen memurlarını bir saat oturup yeterince fazla para aliyor zaten gorevlileriniz

Ali Cabbar
Ali Cabbar - 6 ay Önce

Bi ona eksikti. Geçirin sizde kaçırmayın fırsatı..

ilyas
ilyas - 6 ay Önce

Kitap dahi verilmiyor ne zami fazla bile

Emrullah
Emrullah - 6 ay Önce

Son 1 ders kaldı az daha dişinizi sıkın.