ATA AÖF'ten Tek Ders Sınavına İlişkin Önemli Duyuru

Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi tarafından tek ders sınavına ilişkin önemli bilgilendirme yapıldı.

AÖF 30.03.2017, 16:42 31.03.2017, 15:00
ATA AÖF'ten Tek Ders Sınavına İlişkin Önemli Duyuru

Erzurum Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesinin resmi web adresinden bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda ATA AF tek ders sınavına ilişkin çeşitli bilgilendirmelerde bulundu. Yayımlanan duyuru ise şöyle;

ATA AÖF'TEN YAYIMLANAN DUYURU

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinin 14. maddesinin 1. fırkasında yer alan ''Her ders için en az bir ara sınav, bir yarıyıl/yılsonu sınavı ile bütünleme sınavı yapılır. Ayrıca kayıtlı olduğu programın bütün derslerine kayıt yaptırmış ve almış ancak FF harf notu alarak mezuniyet için tek dersi kalmış olan öğrencilere eğitim-öğretim yılı sonunda bir kere mezuniyet tek ders sınavı yapılır. Bu sınavla ilgili usul ve esasları belirlemeye Fakülte Kurulu yetkilidir.'' Hükmü doğrultusunda Fakültemiz sınavları yapılmaktadır. Eskişehir Anadolu Üniversitesinde Bütünleme sınavı olmayıp sadece yıl sonunda üç dersten sınav yapılmaktadır. Fakültemizde ise öğrencilerimizin lehine olarak ders sayısı sınırlaması olmaksızın her dönemin sonunda bütünleme sınavları yapılmakta ve ayrıca yıl sonunda da mezuniyet durumunda olup tek dersi kalan öğrenciler için tek ders sınavı yapılmaktadır.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (7)
Mustafa 2 ay önce
3 ders sınavına girdim . tek dersim kaldı .
Acaba bununla ilgili bilgi verebilirmisiniz
hamide 2 ay önce
maalesef bende tek dersim kaldi ne olacakki bizim durumumuz
fatma 2 ay önce
slm 3 der sınavına girdim . tek dersim kaldı .
acaba bununla ilgili bilgi verebilirmisiniz
Arzu 2 ay önce
3 ders sınavına girdim 1 dersden kaldım AGNOm yüksek ama mezun olamıycakmıyım
Sefa 2 ay önce
Üç ders sınavında da risk değerlendirmeden ff aldım ve tek dersim var. Seneye mi bitirme sınavına gireceğim hala bir izahat bulamadım. Bu dersten başarıyı şansa bağlıyorum. Zira bu ders te dahil sınav sorularının cevap şıklarının fazlasıyla ikilemli olduğunu düşünüyorum, net bilgi sınamaya yönelik soru tarzı sınırlı gibi.
Meryem 2 ay önce
Slm üç ders sınavına girdim tek dersten kaldım bilgi verir misiniz
Pınar 2 ay önce
3 ders sınavından Tek dersim kaldı sınav yapılacak mı ?Yakında