Hava Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er Alımı Yapıyor

Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nın sözleşmeli er alımı için başvurular 4 Ocak 2016 tarihinde başlamış ve yıl boyunca başvuruların alınacağı bildirilmişti.

Askeri Personel Alım İlanları 23.09.2016, 13:22 31.01.2019, 22:12
Hava Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er Alımı Yapıyor

Hava Kuvvetleri Komutanlığı , sözleşmeli erbaş, er ve astsubay alımları yapıyor.

HAVA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI SÖZLEŞMELİ ER ALIMI

Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na başvuruda bulunmak isteyen adayların askerlik yapma şartını yerine getirmeleri gerekiyor. Peki kimler sözleşmeli er alımı için başvuruda bulunabilir? 

Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nın sözleşmeli er alımı için başvuruda bulunmak isteyen adayların Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olması ve Erkek olması, En az ilköğretim okulu mezunu olması ve 21 yaşından gün almış ve 25 yaşını bitirmemiş olması, başvuru kılavuzunda belirtilen boy ve kilo şartını yerine getirmesi, TSK ve askeri okullardan herhangi bir sebepten dolayı atılmamış olması, Herhangi bir suça karışmamış olması, yapılacak seçim aşamalarından başarılı olması, güvenlik soruşturmasından olumlu yanıt alması, Hastanelerden alınacak 'sözleşmeli er olur' raporunu almış olması gibi şartlar bulunuyor.

BAŞVURULAR NEREDEN YAPILIYOR?

Bu şartların tamamı ve detaylı bilgi için başvuru kılavuzunu inceleyebilirsiniz. Başvuru işlemleri "ik.tekok.edu.tr/sozer/basvuru.aspx" adresi üzerinden online olarak yapılabilmektedir.

 

Yorumlar (2)
yozgatli 3 yıl önce
Arkadaş yaş belimizi büküyor neden yaş siniri hic 30 lara kadar cikmiyo
samet 3 yıl önce
arkadas 27 yas ustu tc vatandaslarinin hic biseyde hakki yokmu yazikya oldu olucak polis asker alimini suriyelilerden yapin yazik ya