Jandarma Genel Komutanlığı 3900 Muvazzaf Subay/Astsubay Alımı Yapıyor

Jandarma Genel Komutanlığı yayımladığı iki farklı ilan ile sözleşmeli muvazzaf subay astsubay alımı yapacağını açıklamıştı. Yayımlanan ilanlarda yer alan başvuru koşullarını ilanlara başvuru sürecini ve diğer detayları siz okuyucularımıza tekrar hatırlatıyoruz. İlanlara dair tüm ayrıntılara haberimizde ulaşabilirsiniz.

Askeri Personel Alım İlanları 05.04.2018, 09:48 12.02.2019, 08:19
Jandarma Genel Komutanlığı 3900 Muvazzaf Subay/Astsubay Alımı Yapıyor

Jandarma Genel Komutanlığı, Devlet Personel Başkanlığı'nın internet sitesi üzerinden yayımladığı iki farklı ilan sözleşmeli muvazzaf subay astsubay alımı yapacağını duyurmuştu. 

Kadın ve erkek adayların başvuruda bulunabileceği söz konusu alım ilanlarına ilişkin detayları siz okuyucularımıza aşağıda aktarıyoruz. 

500 MUVAZZAF SUBAY ALIM İLANI

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yayımlanan muvazzaf subay alım ilanında kadın ve erkek alımların olacağı duyuruldu. 

Jandarma, İstihkam, Muhabere, İkmal, Bakım, Personel, Maliye, Pilot ve Tabip branşlarında yapılacak alımlarda 430‟u sözleşmeli ve 70‟i muvazzaf 60‟ı pilot, 10‟u tabip olmak üzere toplam 500 subay temini yapılacak.

500 muvazzaf subay alım ilanına yapılacak başvurular KPSS puanının %70‟i ve ALES notunun %30‟u alınarak oluşturulacağı puanına göre en yüksekten düşük puana göre sıralanarak yapılacak. 

Başvuru Koşulları

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yayımlanan alım ilanına başvuru yapacak adaylardan aşağıda yer alan koşullarına haiz olmaları isteniyor. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Sözleşmeli ve muvazzaf subay branşları için Tablo-2‟de belirlenen lisans bölümlerinden mezun olmak veya kesin kayıt tarihine (10 Eylül 2018) kadar mezun olabilecek durumda olmak, Öğrenimlerini yurtdışında bitirenlerin diplomalarının yurtiçinde geçerli olduğunu belirten Yükseköğretim Kurulu‟nca (YÖK) onaylanmış denklik belgeleri bulunmak ve bunu başvuru sistemine yüklemek, 01 Ocak 2018 tarihi itibariyle düzeltilmemiş nüfus kaydına göre lisans programından mezun olmuş veya 10 Eylül 2018 tarihine kadar mezun olabilecek durumda olanlar için yirmi yedi yaşını (01 Ocak 1991 ve sonrası doğumlular), lisansüstü öğrenimini tamamlamış ve 10 Eylül 2018 tarihine kadar tamamlayacak olanlar için otuz iki yaşını (01 Ocak 1986 ve sonrası doğumlular) bitirmemiş olmak, 2016 veya 2017 yıllarında KPSS P3 puan türünden en az 60 puan almak, 2016 veya 2017 yıllarında ALES Eşit Ağırlık (EA) puan türünden en az 50 puan almak,

3400 MUVAZZAF ASTSUBAY ALIMI

Jandarma Genel Komutanlığı yayımladığı ilanı ile kendi bünyesinde görevlendirmek üzere muvazzaf ve sözleşmeli 3400 astsubay alımı yapacağını duyurmuştu. 

Jandarma, İstihkam, Muhabere, İkmal, Bakım, Personel, Maliye, Uçak Helikopter Teknisyeni, Bando, Sağlık branşlarında yapılacak astsubay alımlarında toplam 300 erkek ve 400 kadın personel alımı yapılacak. 

Başvuru Koşulları

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yayımlanan 3400 sözleşmeli muvazzaf subay/astsubay alım ilanına başvuru yapacak adayların ilan metninde yer alan başvuru koşullarını taşımaları isteniyor. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Sözleşmeli ve muvazzaf astsubay branşları için Tablo-2‟de belirlenen lisans veya Tablo-3‟de belirlenen ön lisans bölümlerinden mezun olmak veya kesin kayıt tarihine (17 Eylül 2018) kadar mezun olabilecek durumda olmak, (yüksek lisans mezunları için mezun oldukları lisans bölümü geçerlidir), 01 Ocak 2018 tarihi itibariyle düzeltilmemiş nüfus kaydına göre lisans veya ön lisans bölümlerinden mezun olmuş veya 17 Eylül 2018 tarihine kadar mezun olabilecek durumda olanlar için yirmi yedi yaşını (01 Ocak 1991 ve sonrası doğumlular), lisansüstü öğrenimini tamamlamış ve 17 Eylül 2018 tarihine kadar tamamlayacak olanlar için otuz iki yaşını (01 Ocak 1986 ve sonrası doğumlular) bitirmemiş olmak, 2016 veya 2017 yıllarında lisans için KPSS P3, ön lisans için KPSS P93 puan türünden en az 60 puan almak

İLANLARA BAŞVURU SÜRECİ DEVAM EDİYOR

Devlet Personel Başkanlığı'nın internet sayfası üzerinden yayımlanan sözleşmeli muvazzaf subay astsubay alım ilanlarına başvuru süreci devam ediyor. 

Yorumlar (7)
Tugba 2 yıl önce
Nereden başvuru yapılıyor
ali 2 yıl önce
yaş kriteri esnetilsin lütfen yetkililerden bu konuda yardım bekliyoruz !!!
Ozcan 2 yıl önce
Onlisan mezunu degilim suan , ama eylulun 10 na kadar mezun oluyorum , kpss ortaogretim pianim 74 basvuru yapabilirmiyim
Anne 2 yıl önce
Neden bu mağdur askeri öğrenciler alınmıyor neden bu çocuklar aileler size bu devlete ne yaptık Allah aşkına artık birileri bu olaya el atsın bizim çocuklarımız suçlu değil bunu devlet herkes biliyor sizlere soruyorum bir anne olarak biz ailelerin suçu vatana devlete asker vermek mi bu çocukların suçu devlet tarafından istenmeyen asker olmak mı ben bir anne olarak bunu herkese soruyorum bizim suçumuz neydi
Ferdi 2 yıl önce
05.12.1990 doğumluyum üni mezunuyum yaş kriteri çok sert olmuş asteğmen olarak askerliğimi de yaptım personel konununda 28 yaşından gün almamış olmak deniliyor
İlhan 2 yıl önce
Yaş kriteri esnetilsin şaka gibi gerçekten ne biçim ülkede yaşıyoruz anlamadım gitti bu nedir ya Allah aşkına sen git askerliğini yap yaş tutmasın lisans üstü 32 lisan 27 mantık ne anlamadım gitti lütfen yaş arttırılsın beni anlayan var mı
Mehmet 2 yıl önce
Ön lisans mezunuyum 2016 kpss puanım 58 başvuramıyormuyum