Jandarma Genel Komutanlığı Astsubay Alım İlanı Yayımlandı

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanda 2019 yılında muvazzaf astsubay alımı yapılacağı ifade edildi. Peki ilana başvurular nasıl yapılacak? Kimler başvuru yapabilir? İşte detaylar...

Jandarma Genel Komutanlığı Astsubay Alım İlanı Yayımlandı

2019 yılı içerisinde Jandarma Genel Komutanlığına Ve Sahil Güvenlik Komutanlığına Muvazzaf/Sözleşmeli Astsubay alımına ilişkin bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanda Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi başkanlığı bünyesinde eğitim ve öğretim görerek, Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinin erkek ile kadın muvazzaf/sözleşmeli astsubay alımı yapılacağı ifade edildi. 

İLANIN DETAYLARI

Söz konusu ilana başvuru yapacak olan adaylar başvurularını 25 Şubat 2019 ile 13 Mart 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. İlana başvuru yapacak olan adaylar başvurularını "www.jandarma.gov.tr, www.sahilguvenlik.gov.tr, www.jsga.edu.tr ve www.dpb.gov.tr adreslerinde" yayımlanan 2019 yılı "2019 Yılı Jandarma Genel Komutanlığı Muvazzaf/Sözleşmeli Astsubay Başvuru Kılavuzu" ile beraber "2019 Yılı Sahil Güvenlik Komutanlığı Sözleşmeli Astsubay Başvuru Kılavuzu" içerisinde yer aldığı şekilde gerçekleştireceklerdir.  

Adaylar belirtilen başvuru tarihleri içerisinde "https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris" ekranı üzerinden internet aracılığıyla (online) olarak yapmak suretiyle başvurularını gerçekleştireceklerdir.  

Adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları zorunlu olarak açıklandı ve başvuru kılavuzunda bulunan eğitim seviyelerinden mezun olmak gerekiyor. Bunun yanı sıra ilana başvuru yapacak olan adayların bazı şarttlara haiz olmaları gerekmektedir. Bu şartlara haiz olmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Buna göre adayların mezun olunan okullar eğer yurtdışında bulunuyor ise YÖK denklik usul ve esaslarına göre başvurular alınacak. Mezun olmadıysanız dahil 26 Ağustos 2019 tarihine kadar mezun olabilecek durumda olunması gerekiyor. 

DETAYLAR; "http://www.jandarma.gov.tr/" ve "https://www.sg.gov.tr/" web adreslerinde yer almaktadır.

KILAVUZ İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (3)
Mustafa 8 ay önce
Kpss şartı yok mu bu alımda acaba?
Ahmet 8 ay önce
Kpss şartı yok başvurular arasında
Levent 8 ay önce
1 ocak 1992 sonra doğanlar için