Jandarma Genel Komutanlığı En Az Lise Mezunu Sözleşmeli Uzman Erbaş Alımı Başvuru Detayları

Jandarma Genel Komutanlığı En Az Lise Mezunu Sözleşmeli Uzman Erbaş Alımı Başvuru Detayları

Jandarma Genel Komutanlığı yayımladığı ilanı ile en az lise mezunu sözleşmeli uzman erbaş alımı yağacağını duyurmuştu. Söz konusu ilana başvurular devam ediyor.

Jandarma Genel Komutanlığı geçtiğimiz günlerde Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile bir ilanını yayımlamıştı. Yayımlanan ilanda Jandarma Genel Komutanlığı kendi bünyesinde görevlendirmek üzere en az lise mezunu sözleşmeli uzman erbaş alımı yapacağını belirtti. Söz konusu ilana ilişkin başvuru detaylarınızı ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz;

ALINACAK PERSONEL

- Uzman Erbaş

GENEL ŞARTLAR

Jandarma Genel Komutanlığı sözleşmeli uzman erbaş alım ilanına başvuru yapacak olan adaylardan; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak, En az lise ve dengi okul mezunu olmak veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak, Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2017 tarihi itibarıyla yirmi beş (25) yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1992 tarihi ve sonrasında doğanlar), Sözleşmeli erbaş ve erlerden en az üç yıl görev yapmış, müteakip sözleşme süreleri içerisinde ve müracaat yapılan yılın ocak ayının ilk günü itibarıyla yirmi dokuz yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1988 tarihi ve sonrasında doğanlar), Müracaat tarihinin ilk günü itibarıyla terhisinin üzerinden üç yıldan fazla süre geçmemiş olmak, En az 164 cm boyunda olmak koşuluyla, Boy-Kilo Tablosunda oranları tablosunda belirtilen değerler içerisinde bulunmak, TSK’da daha önce subay (yedek subay dahil), astsubay, uzman jandarma, uzman erbaş veya sözleşmeli erbaş ve er olarak istihdam edilmemiş, askeri öğrencilikle ilişiği kesilmemiş olmak, Vücut yapısı düzgün, her bakımdan sağlam ve fiziki görünüşü kusursuz olmak, Güvenlik soruşturması olumlu olmak, Askerlik hizmetini yapmış veya 24 Haziran 2017 tarihine kadar terhis olabilecek durumda olmak şartları aranmaktadır.

BAŞVURU

Söz konusu ilana başvurular 24 Nisan 2017 tarihinde başladı. Başvuru yapacak olan adaylar başvurularını 28 Mayıs 2017 tarihine kadar gerçekleştireceklerdir. Başvurular "www.jandarma.tsk.tr" internet adresinden Personel/Öğrenci Alımı sayfasına girerek başvuru işlemleri sayfasına ulaşılarak yapılacaktır. Tüm detaylara aşağıda paylaştığımız 'başvuru kılavuzu' üzerinden ulaşabilirsiniz.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
9 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler