Jandarma Genel Komutanlığı En Az Lise Mezunu Uzman Erbaş (JÖH) Alımı Yapıyor

Jandarma Genel Komutanlığı, yayımladığı ilan ile en az lise mezunu uzman erbaş alımı yapacağını duyurdu. Başvuru kılavuzu haberimizde...

Jandarma Genel Komutanlığı En Az Lise Mezunu Uzman Erbaş (JÖH) Alımı Yapıyor

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yayımlanan ilan ile Uzman Erbaş ihtiyacını karşılamak amacıyla erkek vatandaşlardan personel temin edileceği duyuruldu.

Temin edilenler Jandarma Komando ve Jandarma Asayiş branşlarında görev yapacaktır. İşte detaylar:

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak, en az lise ve dengi okul mezunu olmak veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak, nüfus kaydına göre 01 Ocak 2017 tarihi itibarıyla yirmi (20) yaşından gün almış olmak ve yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş olmak, sözleşmeli erbaş ve erlerden en az üç yıl görev yapmış, müteakip sözleşme süreleri içerisinde ve 01 Ocak 2017 tarihi itibariyla yirmi dokuz (29) yaşını bitirmemiş olmak, seçme sınavlarını başarılı ile geçmek, sevk edildikleri hastanelerden TSK Sağlık Yeteneği Yönetmeliğine uygun olarak "Komando Uzman Erbaş Olur veya Uzman Erbaş Olur " kayıtlı sağlık raporu almış olmak.

En az 164 cm boyunda olmak koşuluyla, internette yayımlanan kılavuzdaki Boy-Kilo Tablosunda belirtilen değerler içerisinde bulunmak, askeri öğrencilikle ilişiği kesilmemiş olmak, Türk Silahlı Kuvvetlerinde. J.Gn.K.lığında ve Sahil Güvenlik K.lığında daha önce subay, astsubay, uzman jandarma veya uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmak, güvenlik soruşturması olumlu olmak

Verilen ceza. ertelense. seçenek yaptırımlara çevrilse, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilse veya affa uğrasa dahi; Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlar ile basit ve nitelikli zimmet, irtikap, iftira, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, yalan yere tanıklık, yalan yere yemin, cürüm tasnii, ırza geçmek, sarkıntılık, kız. kadın veya erkek kaçırmak, fuhşiyata tahrik, gayri tabii mukarenet, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçlar ile istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmi ihale ve alım ve satımlara fesat karıştırma. Devlet sırlarını açığa vurma suçları ile askerlik hizmeti sırasında firar, amir veya üste fiilen taarruz, emre itaatsizlikte ısrar, üste hakaret, mukavemet, fesat, isyan suçlarından dolayı yahut 22/5/1930 tarihli ve 1632 sayılı Askeri Ceza Kanununun 148 inci maddesinde yazılı suçlardan mahküm olmamak.

Taksirli suçlar hariç olmak üzere diğer suçlardan adli veya askeri mahkemeler tarafından otuz günden daha fazla süreli hürriyeti bağlayıcı bir ceza ile mahküm olmamak, taksirli suçlar nedeniyle altı ay veya daha fazla süre ile hürriyeti bağlayıcı bir cezaya mahküm olmamak, Türk Silahlı Kuvvetlerinin manevi şahsiyetine gölge düşürmemiş, askerliğin şeref ve haysiyeti ile bağdaşmayacak eylemlerde bulunmamış, tutum ve davranışları ile yasadışı siyasi, yıkıcı ve bölücü ideolojik görüşleri benimsememiş olmak.

Askerlik hizmetini yapmakta iken müracaat edenler için internette yayımlanan kılavuzdaki Birlik Komutanlıklarınca düzenlenen Nitelik Belgesi almış olmak, vücut yapısı düzgün, her bakımdan sağlam ve fiziki görünüşü kusursuz olmak, dilinde pelteklik, tutukluk ve kekemelik gibi konuşma özrü bulunmamak.

TERHİS ŞARTI YOK

Jandarma Genel Komutanlığı, uzman erbaş alım ilanına başvurularda, askerlik hizmetini yapmış olmak şartı bulunmamaktadır. Halen silahaltında bulunanlar da başvuru yapabilecek.

BAŞVURU SÜRECİ, YERİ ve ŞEKLİ

Jandarma Genel Komutanlığı personel alım ilanına başvurular, 30 Ekim - 13 Kasım 2017 tarihleri arasında www. jandarma.gov.tr internet adresinden yapılacak.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2019, 20:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Üzgun
Üzgun - 2 yıl Önce

31 yasndaym atanamyoruz vatandaşlkdan çkacam artk evlenemedik sürünüyoruz bu memleketde askerlik yaptk kimse demedi evin varmi isin varmi devlet hep almayı biliyor ama sormuyor halin nasl

Ahmet
Ahmet - 2 yıl Önce

18 mayis 1998 doğumluyum başvuru yapabilirmihim

Enes
Enes - 2 yıl Önce

Doğum tarihim 01.03.1998 olurmu

Ferhat
Ferhat - 2 yıl Önce

Benim doğum tarihin 13.03.1990 başvuru yapabılırmıyım

Feehat
Feehat - 2 yıl Önce

Açık lise okuyorum son sınıftayım 1 sınavım kaldı yaşım 26 başvurabilirmiyim lütfen yardımcı olun

İLHAN
İLHAN @Feehat - 2 yıl Önce

kadir kardeşim yaparsin 2 ocak 1990 ve 1 ocak 1998 tarihi arasinda doğan her erkek fert başvuru yapabilr yanliş önlendirmeyelim arkadaşlari lütfen ahmet kardeşim sende yapamazsin 1ocak 1998 son yaş siniri herkesin hakkinda hayirlisi olur insAllah .25 ocak 1990 doğumluyum bende başvuru yapacam inşAllah olur nasip kismet hakkimizda hayirlisi olur inşAllah

Kadir
Kadir - 2 yıl Önce

Feehat basvuru yapamazsin .26 yas basvuru yapamaz 26 yasindan gun almis olanlar alinmiyor.

irfan
irfan @Kadir - 2 yıl Önce

kadir 26 yaş buşvuru yapabilir. 27 yaşını bitirmemiş olan herkes başvuru yapabilir. yanlış yönlendirmeyelim.

Mustafa
Mustafa - 2 yıl Önce

arkadaşlar 13.01.1990 doğumluyum başvuru yapabilyormuyum yardımcı olurmusunuz

Ismail
Ismail - 2 yıl Önce

Yanlış bilgi vermek istemem kardeşim ama lise mezunu olmak şart lise mezunu olsaydın diploma basilmamis olsaydı öğrenim belgesi ile başvuru yapardin ama mezun değilsin olmaz ferhat kardeşim bu sinav 'dan sonra başvuru yap