Jandarma Uzman Erbaş Alımı Başvurularında Son Günler (İlkokul, Lise)

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde alınacak en az ilkokul ve en az lise mezunu uzman erbaş alımı başvurularında son günlere gelindi. Başvuru şartları, başvuru süreci ve diğer detaylar haberimizde...

Askeri Personel Alım İlanları 16.02.2017, 10:16 04.02.2019, 14:14
Jandarma Uzman Erbaş Alımı Başvurularında Son Günler (İlkokul, Lise)

Jandarma Genel Komutanlığı 2017/2 ve 2017/3 sözleşmeli uzman erbaş alımı başvurularında süreç daralıyor. İlana başvuru şartları, başvuru için gereken belgeler ve diğer tüm detaylar şöyle:

Alınacak Personel:

* Uzman Erbaş 

Genel Şartlar:

* Jandarma Genel Komutanlığı sözleşmeli uzman erbaş alımına başvuracak adaylardan; T.C. vatandaşı olmak, güvenlik soruşturması olumlu olmak, askerliğini tamamlamış veya 20 Temmuz 2017'ye kadar terhis olabilecek durum olmak, fiziki görünüşü kusursuz olmak, 25 yaşını bitirmemiş olmak, en az 1.64 cm boyunda olmak şartlarını taşımaları isteniyor.

Başvuru İçin Gereken Belgeler:

* Ön başvuru belgesi

* Nüfus cüzdanı

* 12 adet vesikalık

* Diploma

* Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu

Başvuru Süreci:

* Jandarma Genel Komutanlığı sözleşmeli uzman erbaş alımı başvuruları 17 Şubat 2017'de sona erecek. Başvurular,  www.jandarma.tsk.tr internet adresinden Personel/Öğrenci Alımı sayfasına girerek başvuru işlemleri sayfasından yapılacak. 

Başvuru Sonuçları:

* İnternet ortamında yapılan başvuru sonrasında başvurusu kabul edilen adaylar, başvurularının kabul edildiğine dair Başvuru Sonuç Sorgulama sayfasının çıktısını alacaklardır. Başvuru sonuçları 17 Şubat 2017 tarihinden sonra www.jandarma.tsk.tr internet adresinde yayımlanacaktır. Hiç bir adaya, başvurusunun kabul edildiğine dair posta yoluyla yazılı herhangi bir belge gönderilmeyecektir. 

Yazılı Sınav:

* Yazılı sınav "Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Beytepe/Ankara’da" yapılacaktır. Sınav merkezi, saati ve sınav ile ilgili diğer açıklayıcı bilgiler 01 Mart 2017 tarihine kadar sadece www.jandarma.tsk.tr internet adresinde yayımlanacak, adaylara ayrıca yazılı bir bildirimde bulunulmayacaktır. 

NOT:  Sınavlara müracaat eden adaylardan silahaltında olanların atamaları terhis tarihlerinden önce yapılmayacak.

Yorumlar (6)
Murat 2 yıl önce
Abi ortaokulmezunu olsun lutfen yardimciolun abi
Erol 3 yıl önce
Terhis sartini kaldirdilarmi
hüseyin 3 yıl önce
arkadaslar bu terhis tarıhı kalkmalı cunkü cogu insanlar basvuru yapamıyorlar ozellikle 1992 dogumlu olanlar hiç yapamıyo devletimize sesleniyorum biz bu vatan için canımızı verecek kadar hazırız ama terhis tarıhı kalkmalı
mehmet 3 yıl önce
2017. 2 lerin başvuru sonucu ne zaman açıklanacak acaba bilen varmı sitede açıklan madı?
seyfettin 2 yıl önce
32 yas olurmu
kemal 2 yıl önce
Uzman