Jandarma Uzman Erbaş Alımı Başvurularında Son Günler (İlkokul, Lise)

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde alınacak en az ilkokul ve en az lise mezunu uzman erbaş alımı başvurularında son günlere gelindi. Başvuru şartları, başvuru süreci ve diğer detaylar haberimizde...

Jandarma Uzman Erbaş Alımı Başvurularında Son Günler (İlkokul, Lise)

Jandarma Genel Komutanlığı 2017/2 ve 2017/3 sözleşmeli uzman erbaş alımı başvurularında süreç daralıyor. İlana başvuru şartları, başvuru için gereken belgeler ve diğer tüm detaylar şöyle:

Alınacak Personel:

* Uzman Erbaş 

Genel Şartlar:

* Jandarma Genel Komutanlığı sözleşmeli uzman erbaş alımına başvuracak adaylardan; T.C. vatandaşı olmak, güvenlik soruşturması olumlu olmak, askerliğini tamamlamış veya 20 Temmuz 2017'ye kadar terhis olabilecek durum olmak, fiziki görünüşü kusursuz olmak, 25 yaşını bitirmemiş olmak, en az 1.64 cm boyunda olmak şartlarını taşımaları isteniyor.

Başvuru İçin Gereken Belgeler:

* Ön başvuru belgesi

* Nüfus cüzdanı

* 12 adet vesikalık

* Diploma

* Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu

Başvuru Süreci:

* Jandarma Genel Komutanlığı sözleşmeli uzman erbaş alımı başvuruları 17 Şubat 2017'de sona erecek. Başvurular,  www.jandarma.tsk.tr internet adresinden Personel/Öğrenci Alımı sayfasına girerek başvuru işlemleri sayfasından yapılacak. 

Başvuru Sonuçları:

* İnternet ortamında yapılan başvuru sonrasında başvurusu kabul edilen adaylar, başvurularının kabul edildiğine dair Başvuru Sonuç Sorgulama sayfasının çıktısını alacaklardır. Başvuru sonuçları 17 Şubat 2017 tarihinden sonra www.jandarma.tsk.tr internet adresinde yayımlanacaktır. Hiç bir adaya, başvurusunun kabul edildiğine dair posta yoluyla yazılı herhangi bir belge gönderilmeyecektir. 

Yazılı Sınav:

* Yazılı sınav "Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Beytepe/Ankara’da" yapılacaktır. Sınav merkezi, saati ve sınav ile ilgili diğer açıklayıcı bilgiler 01 Mart 2017 tarihine kadar sadece www.jandarma.tsk.tr internet adresinde yayımlanacak, adaylara ayrıca yazılı bir bildirimde bulunulmayacaktır. 

NOT:  Sınavlara müracaat eden adaylardan silahaltında olanların atamaları terhis tarihlerinden önce yapılmayacak.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2019, 14:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat
Murat - 2 yıl Önce

Abi ortaokulmezunu olsun lutfen yardimciolun abi

Erol
Erol - 2 yıl Önce

Terhis sartini kaldirdilarmi

hüseyin
hüseyin @Erol - 2 yıl Önce

arkadaslar bu terhis tarıhı kalkmalı cunkü cogu insanlar basvuru yapamıyorlar ozellikle 1992 dogumlu olanlar hiç yapamıyo devletimize sesleniyorum biz bu vatan için canımızı verecek kadar hazırız ama terhis tarıhı kalkmalı

mehmet
mehmet - 2 yıl Önce

2017. 2 lerin başvuru sonucu ne zaman açıklanacak acaba bilen varmı sitede açıklan madı?

seyfettin
seyfettin - 2 yıl Önce

32 yas olurmu

kemal
kemal - 2 yıl Önce

Uzman