banner731

Jandarma Uzman erbaş alımı için başvuru tarihi belli oldu! 22 bin sözleşmeli askeri personel alınacak!

Jandarma genel komutanlığı sözleşmeli uzman erbaş alımı yapacak! Daha önceden Milli Jandarma komutanlığı tarafından 22 bin uzman erbaş alımı yapılacağı açıklanmıştı. Ama 22 Bin askeri personel alımı için ne zaman başvuruların başlayacağına dair bir bilgi verilmemişti. Uzman Erbaş alımı için başvuru tarihi belli oldu. Yayımlanan uzman erbaş alımı için başvuru tarihi 19 Mart-04 Nisan 2019 tarihleri arasında olacağı bildirildi. Peki uzman erbaş alımı başvuru şartları nelerdir? Kimler askeri personel alımı başvurusunda bulunabilir?..

Askeri Personel Alım İlanları 16.03.2019, 15:32 16.03.2019, 19:58
Jandarma Uzman erbaş alımı için başvuru tarihi belli oldu! 22 bin sözleşmeli askeri personel alınacak!

Jandarma genel komutanlığı sözleşmeli 22 bin uzman erbaş alımı yapacak! Uzman erbaş alımı için başvuru yapmak isteyen adaylar uzun zamandır askeri personel alımlarının ne zaman yapılacağını merak ediyordu. Jandarma Genel Komutanlığı dün Uzman erbaş alımı için başvuru ilamı yayımladı. Komonda ve asayiş görevlerinde görevlendirilecek uzman erbaş alımı için yayımlanan ilama göre askeri personel alımı başvuru tarihi 19 Mart-04 Nisan 2019 tarihleri arasında olacağı bildirildi. 

Başvuruların başlama ve bitiş saatleri, alım şartları ve diğer detaylar; www.jandarma.gov.tr, www.jsga.edu.tr ve www.dpb.gov.tr adreslerinde yer alan "2019 Yılı Jandarma Genel Komutanlığı Sözleşmeli Uzman Erbaş (2019-1) Kılavuzu" nda belirtilmiştir.

KPSS'Lİ VE KPSS'siz

Jandarma uzman erbaş alımında başvurular KPSS ile ve KPSS'siz alınacak. Söz konusu açıklama şu şekilde;

"Sınavlara çağrılacak adayların %50‟si (20.000 kişi) 2018 yılı KPSS‟den (P3, P93, P94) en az 50 puan alanlardan, %50‟si (20.000) ise 2018 yılı KPSS puanı olmayanlardan seçilecektir"

Alıma başvurular KPSS'li ve KPSS'siz yapılacak. Alınacak sayının yarısı KPSS 'den en az 50 alan adaylar arasından, kalan yarısı da KPSS'siz yapılacak.

Peki uzman erbaş alımı başvuru şartları nelerdir? Kimler askeri personel alımı başvurusunda bulunabilir?..  işte başvuru şartları ve ilan detayları..

1. BAŞVU RU ŞARTLARI:

a. Ön başvurular sadece, https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adresleri

ile, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapılacaktır. İnternet ortamı dışında posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

b. Adayların "Başvuru Kılavuzunun" tamamını okuduktan sonra başvurusunu yapması gerekmektedir.

c. Başvurular, 19 Mart 2019 günü başlayıp, 04 Nisan 2019 günü saat 23:59'da sona

erecektir.

ç. Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi'ne e-Devlet

kapısı üzerinden e-devlet şifresi, mobil imza, e-imza, T.C. kimlik kartı veya internet bankacılığı seçeneklerinden birisi ile giriş yapılacaktır.

d. Ön başvuru yapan adaylardan çağrılma önceliklerine göre, sınav tarihi ve sınav alanlarının kapasitesi nedeniyle 40.000 aday sınavlara çağrılacaktır. Sınavlara çağrılacak adayların %50'si (20.000 kişi) 2018 yılı KPSS'den (P3, P93, P94) en az (50) puan alanlardan, %50'si (20.000) ise 2018 yılı KPSS'ye hiç girmeyenler ile sınava giren ancak (50)'nin altında puan alanlardan seçilecektir. 2018 yılı KPSS puanı (P3, P93, P94) (50)'nin altında olanlar, KPSS puanı hiç olmayanlarla birlikte değerlendirilecektir.

2. ADAYLARDA ARANACAK NİTELİKLER:

a. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak,

b. Nüfus kaydına göre 04 Nisan 2019 tarihi itibarıyla yirmi (20) yaşından gün almış olmak

ve yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş olmak [04 Nisan 1999 (dahil) - 01 Ocak 1992 (dahil) tarihleri arasında doğanlar]

c. Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak,

ç. www.jandarma.gov.tr, www.jsga.edu.tr ve www.dpb.gov.tr internet adreslerinde yayımlanan "2019 Yılı Jandarma Genel Komutanlığı Sözleşmeli Uzman Erbaş (2019-1) Kılavuzu"nda belirtilmiş olan başvuru şartlarını taşımak.

3. BAŞVURU YERİ, ZAMANI VE ŞEKLİ:

a. Ön başvurular https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adreslerinden ulaşılabilecek Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla e-devlet şifresi, mobil imza, e-imza, T.C. kimlik kartı veya internet bankacılığı seçeneklerinden birisi ile 19 Mart - 04 Nisan 2019 tarihleri arasında giriş yapılacaktır.

b. Başvurusu kabul edilip seçme sınavlarına katılmaya hak kazanan aday listesinin ve sınavlarla ilgili uygulama esasları, sınav yeri, sınav tarihi ve diğer tüm duyurular www.jandarma.gov.tr, www.jsga.edu.tr ve www.dpb.gov.tr internet adreslerinden ilan edilecektir.

c. Başvuru kılavuzları okunmadan, internet ortamında başvuru yapılmamalıdır. Başvuru esnasındaki yapılabilecek yanlış kodlamalar ve yanlış beyanlardan, ilanların takip edilmemesinden doğacak olumsuz sonuçlardan aday sorumludur.

4. İLETİŞİM BİLGİLERİ:

a. İletişim Bilgileri:

JSGA Başkanlığı Personel Temin Merkez Komutanlığı Beytepe/Çankaya/ANKARA TEL: (0312) 464 4836

b. Resmi İnternet Adresleri:

(1) Jandarma Genel Komutanlığı: www.jandarma.gov.tr

(2) Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı: www.jsga.edu.tr

Yorumlar (11)
Ahmet 9 ay önce
lütfen sesimizi duyurun orta okul mezunlarıda alınsın
Sinan 9 ay önce
Ortaokul mezunu uzman onbaşı oluyormu asayiş sınıfı için
Hacı kahraman 9 ay önce
Bende uzman çavuş olmak istiyorum
Zübeyde 9 ay önce
Bayan alımı
Yasin yksk 9 ay önce
Buna.sadece liseliler mi başvuru yapabiliyor
Ersin ocak 9 ay önce
Ben lise mezunuyum 21 yaşındayım jöh olabilirmiyim
Umutsuz 9 ay önce
Valla ne yalan söyliyeyim bende olmak istiyorum 29 yaşındayım astsubaylığada başvuru yapamadık uzmanlığada üniveste okumak akıl işi değil bu zamanda.
tuğrul 9 ay önce
yaş şartı 28 olsun
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın