Jandarma ve Sahil Güvenlik 3 Bin 560 Astsubay Alımı Başvuruları Sona Eriyor

Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı yayımladığı ilanı ile astsubay alımı yapacaklarını duyurdular. Söz konusu ilanlara göre toplam 3 bin 560 astsubay alımı yapılıyor. Bu alımlar hakkında başvurular bugün sona erecek. Konu ile ilgili olarak tüm detaylar haberimizde...

Askeri Personel Alım İlanları 24.04.2018, 09:53 12.02.2019, 16:13
Jandarma ve Sahil Güvenlik 3 Bin 560 Astsubay Alımı Başvuruları Sona Eriyor

Jandarma Genel Komutanlığı ile Sahil Güvenlik Komutanlığı geçtiğimiz günlerde Devlet Personel Başkanlığının resmi web adresi aracılığı ile ilanlarını yayımladılar. Yayımlanan ilanlara göre Jandarma Genel Komutanlığı 3 bin 400, Sahil Güvenlik Komutanlığı da 160 astsubay alımı yapıyor.

BAŞVURULAR SONA ERİYOR

Sahil Güvenlik Komutanlığı ile Jandarma Genel Komutanlığı astsubay alım ilanlarına başvurular 23 Nisan 2018 tarihinde sona erecekti ancak başvurular bir gün daha uzatılarak 24 Nisan 2018 tarihi itibari ile sona eriyor. 

Bu kapsamda başvurular ve genel şartlar hakkında detayları kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyor. Bu bağlamda Jandarma Genel Komutanlığı 3 bin 400 astsubay alımı için başvuru yapacak olan adaylar başvurularını www.jandarma.gov.tr ve www.jsga.edu.tr adreslerinden e-devlet üzerinden giriş yaparak gerçekleştireceklerdir. 

Sahil Güvenlik Komutanlığı 160 astsubay alım ilanına başvuru yapacak olan adaylar da başvurularını www.jandarma.gov.tr, www.sahilguvenlik.gov.tr ve www.jsga.edu.tr web adresleri üzerinden elektronik ortamda yapılacaktır.

Sahil Güvenlik Komutanlığı ile Jandarma Genel Komutanlığı astsubay alım ilanı hakkında istenilen genel şartlar ise şöyle:

JANDARMA ASTSUBAY ALIMI

Jandarma Genel Komutanlığı 3 bin 400 astsubay alım ilanına başvuru yapacak olan adayların KPSS 60 puan şartına haiz olmakla beraber (şehit ve malul eş ve çocukları için KPSS taban puanının en az % 80‟inini almış olmaları yani 2016 veya 2017 yıllarında lisans için KPSS P3, ön lisans için KPSS P93 puan türünden en az 48 almaları gerekiyor) Ön Lisans ve Lisans mezunu olmaları gerekmektedir. Tüm bunların yanı sıra başvuru yapacak olan adaylarda yaş şartı aranmaktadır. 

Yorumlar (2)
saadet 1 yıl önce
yaş sınırını biraz yükseltin bu alımlarda lütfen mağdur olanlar 28 ve 30 yaş arası be nedir 27 yaş polis alımları gibi 30 yapın
Muhammet 1 yıl önce
Yaş sınırınızı yukseltmelisiniz