Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi'ne öğrenci alımı için ön başvurular başladı

Muvazzaf ve sözleşmeli astsubay ihtiyacını karşılamak üzere Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi'ne öğrenci alımı için ön başvurular başladı. Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi'ne öğrenci alımı için başvuru şartları ve detayları bu haberde...

Askeri Personel Alım İlanları 25.02.2019, 13:37 25.02.2019, 18:01
Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi'ne öğrenci alımı için ön başvurular başladı

Jandarma ve Sahil Güvenlik komutanlıklarının  personel alınacak.   Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, Jandarma Genel Komutanlığının  erkek ve kadın muvazzaf sözleşmeli astsubay ve Sahil Güvenlik Komutanlığının  erkek ve kadın sözleşmeli astsubay ihtiyacını karşılamak amacıyla ön başvurular  13 Mart'a kadar internet üzerinden yapılabilecek.

Ön başvurular sadece "Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı  Personel Temin Sistemi" üzerinden e-devlet şifresi, mobil imza, e-imza, TC kimlik  kartı veya internet bankacılığı seçeneklerinden birisi ile giriş yapılarak  gerçekleştirilecek. İnternet ortamı dışında posta yoluyla veya şahsen yapılan  başvurular dikkate alınmayacak.

Adayların başvuru kılavuzlarında belirtilen öğrenim programlardan veya  bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki  yükseköğretim kurumlarından mezun veya kayıt tarihi olarak belirlenen 26 Ağustos  2019'a kadar mezun olabilecek durumda olmaları isteniliyor.  Lisans veya ön lisans mezunu adayların 27 yaşını, lisansüstü öğrenimi  tamamlamış olanların ise 32 yaşını bitirmemiş olmaları gerekiyor.

Başvurusu kabul edilip seçme sınavlarına katılmaya hak kazananların  listesi ile sınavlarla ilgili uygulama esasları, sınav ücreti yatırma duyurusu,  sınav merkezi, sınav tarihi ve diğer tüm duyurular "www.jandarma.gov.tr",  "www.sahilguvenlik.gov.tr" ve "www.jsga.edu.tr" internet adreslerinden ilan  edilecek. Başvuru süresi, 13 Mart Çarşamba günü saat 23.59'da sona erecek.

Yorumlar (0)