Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıklarına En Az İlkokul Mezunu Sözleşmeli Er Alınıyor

Milli Savunma Bakanlığı tarafından Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde sözleşmeli er alımına ilişkin bir ilan yayımlandı. Söz konusu ilana en az ilkokul mezunu adaylar başvuru yapabiliyor. İlanın detayları haberimizde...

Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıklarına En Az İlkokul Mezunu Sözleşmeli Er Alınıyor

Milli Savunma Bakanlığı tarafından Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıklarına sözleşmeli er alımına ilişkin bir ilan yayımlandı. 

Yayımlanan ilana en az ilkokul mezunu adaylar başvuru yapabilmektedir. Ayrıca yayımlanan ilanda son başvuru tarihi belirtilmemiştir. 

Sözleşmeli er olarak iki yılını tamamlayan adaylar kadro görev yeri uygunsa liyakat durumu da dikkate alınarak Sözleşmeli Erbaş ve Er Yönetmeliğinde belirtilen esaslar dâhilinde onbaşılığa; sözleşmeli onbaşılıkta en az iki yılını tamamlayanlar, kadro görev yeri uygunsa liyakat durumu da dikkate alınarak Sözleşmeli Erbaş ve Er Yönetmeliğinde belirtilen esaslar dâhilinde çavuşluğa geçirilir.

GENEL ŞARTLAR

Sözleşmeli er alım ilanına başvuru yapacak olan adayların bazı şartlara haiz olmaları gerekmektedir. Buna göre adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları gerekmektedir. Ayrıca askerliğini yapmış olan adayların 1 Ocak 2018 tarihi itibariyle 25 yaşını bitirmemiş olmaları, askerliği yapmamış olan adayların ise 01 Ocak 2018 tarihi itibariyle 20 yaşından gün almış ve 25 yaşını bitirmemiş olmaları gerekmektedir. 

Bunun yanı sıra adayların yüz kızartıcı suç işlememiş olmaları askerliğini yaparken “Askerliğe Elverişli Değildir” olarak terhis edilmemiş olmaları gerekmektedir. 

BAŞVURU DETAYLARI

Adaylar başvurularını https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden e-devlet ile giriş yaparak çevrimiçi (online) gerçekleştireceklerdir. Hala silah altında olan adaylar ise başvurularını yaptıktan sonra kılavuzda belirtilen dilekçeye başvuru sayfasının çıktısını da ekleyerek, kıta özlük dosyalarının muhafaza edildiği ilk amirine başvuru yapacaklardır.
 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2019, 23:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
yusuf
yusuf - 10 ay Önce

sözleşmeli ölmeyi göze alan fakir fukara sözleşmeli er araniyor kısacası yazık gençlere yaş sınırı bari fazla olsun ayrıca askerliğini yapmış olsun askerliğini güney doğuda başarılı olan kişilerialın sırf para için fakir fukara sehit olmasın yazık askerimizi genclerimize

Gokhan demirok
Gokhan demirok - 10 ay Önce

Yaş sınırı ve tattoo(dövme,) kaldırılmalı profesyonel ordu diyorlar avrupa birliği diyorlar avrupada dövme sıkıntı si yok yani bizdede olmali

Göktürk
Göktürk - 10 ay Önce

Yassarti 30 OLSUN binlerce madur var

Uğur Uçar
Uğur Uçar - 10 ay Önce

Artık şu yaş sınırını bi kaldırsanız veya yaş sınırı 30 olsa niye bu konuda hiç esneklik yok anlamıyorum

Ahmet zeren
Ahmet zeren - 10 ay Önce

Şu yaş sınırını kaldırın bebek beligi gönderiyonuz daga en ideal yaş minimum 25 .35 arası olmalı

Adem
Adem - 10 ay Önce

Bu yaş sınırı neymiş bende anlamış değilim 26-35yaşındakiler ne yapsın açmı kalsınlar niye böyle sınır koyuyorlar insaf adaletsizlik bu vatanı için can verecek nice gençlerimiz var bu yaşta onlar içinde bir rızık kapısı açsanız ölürmüsünüz...

Vahit. Bilir
Vahit. Bilir - 10 ay Önce

Yas. Sınırlama. Kaldirin

Muroo
Muroo - 10 ay Önce

Yapacaniz isin ....
Uzmanliga askerlik sarti istiyor ben boyle ise