Kara, Hava ve Deniz Kuvvetlerine 12 Bin 662 Uzman Erbaş Alımı Yapılıyor

Milli Savunma Bakanlığı yayımladığı bir ilan ile 3 kuvvet komutanlığına Uzman Erbaş alımı yapılacağını duyurmuştu. En az lise mezunu adayların başvuruda bulunabileceği Uzman Erbaş alım ilanlarına başvuruda bulunmak isteyen adayların sağlamaları gereken koşulları ve başvuru sürecine ilişkin detayları sizlerle paylaşıyoruz.

Askeri Personel Alım İlanları 24.10.2018, 01:12 18.01.2019, 00:28
Kara, Hava ve Deniz Kuvvetlerine 12 Bin 662 Uzman Erbaş Alımı Yapılıyor

Milli Savunma Bakanlığı Uzman Erbaş alımı yapıyor.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlıklarına yapılan bu alımlara dair bilinmesi gereken tüm ayrıntıları aşağıda siz ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz.

HANGİ KOMUTANLIK KAÇ UZMAN ERBAŞ ALIMI YAPACAK?

Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Daire Başkanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanında 3 kuvvet komutanlığına toplam 12 bin 662 Uzman Erbaş alımı yapılacağı ilan edildi. Yayımlanan ilanlarda yer alan kadro detayları ise şu şekilde,

Hava Kuvvetleri Komutanlığı bünyesine 925 Uzman Erbaş, Deniz Kuvvetleri Komutanlığına 737 Uzman Erbaş ve Kara Kuvvetleri Komutanlığına 11 bin Uzman Erbaş alımı yapılacak. 

UZMAN ERBAŞ ALIM İLANI BAŞVURU KOŞULLARI

3 Kuvvet Komutanlığı'na gerçekleştirilecek olan Uzman Erbaş alım ilanına başvuruda bulunacak adayların genel başvuru koşullarına ek olarak yaş, eğitim, askerlik, gibi özel koşulların tamamına da sahip olması gerekiyor. 

Kamupersoneli.net olarak sizlere bu koşulları ana başlıkları halinde aktarıyoruz. 

Genel Başvuru Koşulları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak, Askerlik hizmetini erbaş veya er olarak yapmış veya başvurduğu esnada yapıyor olmak ve Birlik Komutanlıklarınca düzenlenecek olan nitelik belgesinde “Uzman Erbaş Olur” kararı bulunmak, Askerî öğrencilik ile ilişiği kesilmemiş olmak, Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak, Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış, bu örgütlere yardım etmemiş, kamu imkân ve kaynaklarını bu örgütleri desteklemeye yönelik kullanmamış ya da kullandırmamış, bu örgütlerin propagandasını yapmamış olmak.

Eğitim Şartı

En az lise ve dengi okul mezunu veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak (öğrenimini yurt dışında bitirenlerin diplomalarının denkliği onaylanmış olmak),

Yaş ve Askerlik Şartı

Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için müracaat tarihinin ilk günü itibarıyla terhisinin üzerinden beş yıldan fazla süre geçmemiş olmak (25 Eylül 2013 tarihi ve sonrasında terhis olanlar), Müracaat yapılan yılın Ocak ayının ilk günü itibariyle (01 Ocak 2018) yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş (28 yaşından gün almamış) olmak (01 Ocak 1991 tarihi ve sonrasında doğanlar),

Diğer Koşullar

Arşiv araştırması ve güvenlik soruşturması uygun olmak, Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak ve herhangi bir kamu kurumuna karşı hizmet yükümlülüğü ve tazminat borcu olmamak, 

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Türk Silahlı Kuvvetler bünyesinde Uzman Erbaş olmak isteyen adaylar başvurularını elektronik olarak yapacaklar. Adaylar başvurularını Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Daire Başkanlığı'nın internet sayfasına e-Devlet şifreleri ile giriş yaparak yapacaklar. 

Yorumlar (13)
Atanur 10 ay önce
Askerkik şartı kalksın zaten asker olacak yaşadıgı surece lise mezunu alin lütfen.
Erhan 10 ay önce
Bu lanet yas muhabbetini yukseltin artik arkadas.
Ahmet Bulut 10 ay önce
Jandarma asayişe alim olcak dediniz aradan kac ay gecti halen daha alim falan yok insanlari bekletmekle elinize ne geciyor baska branslsra alim yapiyosunuz sabrimizin sonuna geldik artik..
Temelmerttulgar 10 ay önce
Kpss şartı kalksın ya başvuruyu yaptım ama bir ümit kpss yi kaldırırlar diye. Yapmayın nolur kpss yi kaldırın.
Erhan 10 ay önce
Bu lanet yas muhabbetini yukseltin artik arkadas.
Rahmi 10 ay önce
Asker olucaz zaten askerlik neden istenirki saçmalığa bakarmısın
Kenan 9 ay önce
Basvurular ne zman aciklanir basvuru yaptim ne kadar beklerim
Yucel 7 ay önce
Sayın bakanım yas engelini kaldırsanızda bizde bu vatana hizmet edebilsek
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın