Kara Kuvvetleri Komutanlığı En Az Lise Mezunu Uzman Çavuş Alıyor

Milli Savunma Bakanlığı tarafından bir ilan yayımlandı ve yayımlanan ilanda Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde en az lise mezunu uzman çavuş alımı yapılacağı ifade edildi. Başvuruları devam eden ilana en az ilkokul mezunu adaylar uzman onbaşı, en az lise mezunu adaylar ise uzman çavuş için başvuru yapabilecektir.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı En Az Lise Mezunu Uzman Çavuş Alıyor

MSB'DEN YAYIMLANAN DUYURU

1. Adaylar başvuru ekranına E-devlet üzerinden giriş yaptıktan sonra başvuru sihirbazı üzerinden ilerleyerek bilgilerim kısmından eğitim, iletişim, askerlik ve diğer istenen bilgileri mutlaka dolduracak ardından Tercih ekranına otomatik olarak yönlendirilecektir. 

2. Adaylar eğitim bilgisi alanında eğitim bilgisi ekle butonuna bastıktan sonra eğitim bilgilerini dikkatlica girmelidir.

3. Bu kılavuz, Milli Savunma Bakanlığının (MSB) 2019 yılında Kara Kuvvetleri Komutanlığı adına yapacağı; ilköğretim mezunlarından uzman onbaşı, en az lise mezunlarından uzman çavuş teminleri ile ilgili hususları kapsamaktadır.

4. Halen Sözleşmeli Er olarak görev yapan adaylar doğru beyanda bulunmayıp, başvuru yapsa dahi Kayıt-Kabul aşamasında elenecek, seçim aşamalarına katılamayacaklardır.

5. Sözleşmeli er olarak görev yapanlardan en az 3 (üç) yıl görev yapmış ve müteakip sözleşme süresi içerisinde olan adayların (ilk sözleşmesini tamamlayıp ikinci veya müteakip sözleşme dönemi içerisinde bulunanlar) başvuruları Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından alınacaktır (İnternet adresinden çevrimiçi (online) olarak yapılan başvurular kabul edilmeyecektir).

6. Hava ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığında halen sözleşmeli er olarak görev yapanların başvurusu kabul edilmeyecektir.

7. Askerlik hizmetini yapmamış adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.

8. Bedelli askerlik yapmış olan ve yapmakta olanlar müracat edebilecektir. Bedellli olarak yapmakta olanlar askerlik hizmetine devam ediyor seçeneğini seçerek askerlik durumlarını doldurmaları gerekmektedir.

Başvuru Kılavuzu İçin TIKLAYIN. 

Başvuru yapacak olan adaylar "https://goo.gl/tCBCbZ" web adresini kullanabilirler. 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Faruk
Faruk - 4 ay Önce

Askerlik şartı kaldırılsa çok iyi olur

ümit
ümit - 4 ay Önce

askerlik şartı kalksın artık lüten

İbo
İbo - 4 ay Önce

Askerlik şartı kalksın

Bayram Doğan
Bayram Doğan - 4 ay Önce

Yaş 35 olsun ilk okul mezunlardi unutmayin lutfen.

İlyas
İlyas - 4 ay Önce

Ben 3.5 yıldır sözleşmeliyim ben bile başvuru yapamıyorum

Ahmet
Ahmet - 4 ay Önce

Askerlik şartı kalksın

Vatan 06
Vatan 06 - 1 ay Önce

Bedelli askerlik yapanların başvuru yapabilmesI büyük saçmalık parayla askerlik yapan Adam para için asker olur önce vatan değil mi