Kuvvet Komutanlıklarına Subay Adayı Alımı Başvuru Süresi Uzatıldı

Türk Silahlı Kuvvetleri, Kuvvet Komutanlıkları subay adayı alımı yapıyor. Başvurular bugün sona erecekken yayımlanan duyuru ile başvuru süresi uzatıldı. Peki başvurular ne zaman sona erecek? Tüm detaylar haberimizde...

Askeri Personel Alım İlanları 31.05.2018, 17:42 12.02.2019, 18:59 Batuhan
Kuvvet Komutanlıklarına Subay Adayı Alımı Başvuru Süresi Uzatıldı

Milli Savunma Bakanlığı Türk Silahlı Kuvvetleri Kuvvet Komutanlıkları subay adayı alımı yapmak için ilan yayımlamıştı. 

Yayımlanan ilana göre Türk Silahlı Kuvvetleri Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Mühendis ve Öğretmen Sınıfı Muvazzaf Subay Adayı alımı gerçekleştirilecektir.

BAŞVURU SÜRESİ UZATILDI

Söz konusu ilana başvurular normalde bugün sona erecekti. Ancak Milli Savunma Bakanlığından bir duyuru yayımlanarak başvuru süresi uzatıldı. Buna göre söz konusu duyuruda "2018 İlkbahar Dönemi ALES puanlarının açıklanması nedeniyle başvurular 03 Haziran 2018 tarihi saat 23.59'a kadar uzatılmıştır. Herhangi bir nedenle başvuru yapamayan adaylara ilave başvuru süresi verilmeyecektir." ifadelerine yer verildi.

Başvuru yapacak olan adaylar başvurularını 3 Haziran 2018 tarihine kadar aşağıdaki link aracılığı ile e-Devlet üzerinden yapacaklardır. Ayrıca adaylarda bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlar ise şöyle:

GENEL ŞARTLAR

- Türk vatandaşı olmak, 

- Sivil ve askerî okullardan herhangi bir nedenle çıkarılmış olmamak, 

- Yapılacak arşiv araştırması ve güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmış olmak, 

- Herhangi bir kadın veya erkek ile nikâhsız olarak birlikte yaşamamak, 

- Tutum ve davranışları ile yasadışı siyasi, yıkıcı, irticai, bölücü ideolojik görüşleri benimsememiş, bu gibi faaliyetlerde bulunmamış veya karışmamış olmak,

- Hakkında Yedek Subay olamaz kararı bulunmamak

Yorumlar (1)
pdr 1 yıl önce
ales şartı keşke olmasaydı çok iyi olurdu başvuramıyorum