Kuvvet Komutanlıklarına Uzman Erbaş ve Sözleşmeli Er Alımında Son Günler !

Milli Savunma Bakanlığı, Kuvvet Komutanlıklarına uzman erbaş ve sözleşmeli er alımı başvurularında süreç daralıyor. Başvurular ne zaman sona erecek? Haberimizde...

Askeri Personel Alım İlanları 27.09.2017, 14:57 08.02.2019, 18:09
Kuvvet Komutanlıklarına Uzman Erbaş ve Sözleşmeli Er Alımında Son Günler !

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıklarında görevlendirilmek üzere alınacak uzman erbaş ve sözleşmeli erler için başvuru süreci daralıyor.

Milli Savunma Bakanlığı uzman erbaş ve sözleşmeli er alımına kimler başvurabilir, başvurular ne zaman sona erecek? İşte tüm detaylar:

UZMAN ERBAŞ ALIMINA KİMLER BAŞVURABİLİR?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olan, uzman erbaş adayları için en az lise ve dengi okul mezunu veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olan, skerlik hizmetini erbaş veya er olarak yapmış veya başvurduğu esnada yapıyor olmak ve Birlik Komutanlıklarınca düzenlenecek olan nitelik belgesinde “Uzman Erbaş Olur” kararı bulunan, askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için müracaat tarihinin ilk günü itibarıyla terhisinin üzerinden üç yıldan fazla süre geçmemiş olan, düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2017 tarihi itibarıyla yirmibeş (25) yaşını bitirmemiş (26 yaşından gün almamış) olan, askerî okullardan ilişiği kesilmemiş olan, Türk Silahlı Kuvvetlerinde daha önce subay (yedek subay dâhil), astsubay, uzman jandarma veya uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olan, sözleşmeli Erbaş ve Er Kanunu hükümlerine göre istihdam edilen personelden, kendi kusurları olmaksızın sözleşmesi feshedilenler ile kendi isteğiyle sözleşmesini yenilemeyen veya ayrılanlar için bu kılavuzda belirtilen diğer başvuru şartlarını sağlayan, Milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, irtibatı veya iltisakı bulunmayan, arşiv araştırması ve güvenlik soruşturması uygun olan, sözleşmeli Erbaş ve Er Kanunu hükümlerine göre istihdam edilen personelden, kendi kusurları olmaksızın sözleşmesi feshedilenler ile kendi isteği ile sözleşmesini yenilemeyenler veya ayrılanlar ilgili mevzuattaki şartları sağlamak ve 01 Ocak 2017 tarihi itibarıyla 25 yaşında olan (26 yaşından gün almamış olmak) adaylar başvuru yapabilecek.

SÖZLEŞMELİ ER ALIMINA KİMLER BAŞVURABİLİR?

En az ilköğretim veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olup, askerlik hizmetini erbaş ve er olarak tamamlamış ve düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2017 tarihi itibariyle 25 yaşını bitirmemiş olan, en az ilköğretim ve yurt dışındaki dengi okul mezunu olup, askerlik hizmetine başlamamış veya askerlik hizmetini tamamlamamış olanlardan, düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2017 tarihi itibariyle 20 yaşından gün almış ve 25 yaşını bitirmemiş olan, askerî okullardan ve Türk Silahlı Kuvvetlerinden her ne sebeple olursa olsun ilişiği kesilmemiş olan, askerlik hizmetini yapmakta iken müracaat edenler için Birlik Komutanlıklarından Nitelik Belgesi almış olan, askerlik hizmetini yapmakta iken “Askerliğe Elverişli Değildir” olarak terhis edilmemiş olan, boy ve kilo standartları talebe uygun olan adaylar başvurabilecek.

BAŞVURU SÜRECİ DARALIYOR !

19 Ağustos 2017'de başlayan başvurular, 30 Eylül 2017 tarihine kadar http://www.msb.gov.tr genel ağ (internet) adresinden çevrimiçi (online) olarak yapılacak.

 Halen silahaltında olan adaylar çevrimiçi başvurularını yaptıktan sonra, kıt’a özlük dosyalarının muhafaza edildiği ilk amirine (nitelik belgelerinin hazırlanması için) müracaat edecekler.

Yorumlar (4)
Akın 2 yıl önce
O kadar cok istiyordum ki uzman cavus olmayi ama 26.07.2017 de bitirmeme ragmen lise terkim diye basvuramiyorum
Gökhan 2 yıl önce
Yaş şartı kaç oldu acaba ben 91.02.02 doğumluyum uzman yada erbaş olmam için napmam gerek bu kasımda silah altına alınıyorum da
mehmet 2 yıl önce
son 1gün kaldı lütfen 36 ay terhis şartı aranmasın bizde başvuralım lütfen duyun sesimizi kaldırın 36 ay terhis şartını yaş kpss hepsi tutuyor lütfen duyun sesimizi..
Ali 2 yıl önce
Aklı olan gelmez