banner731

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) 135 Memur Alım İlanına Başvuramayanlar İçin Çözüm Yollları

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) ve Kuvvet Komutanlıklarına 135 memur alım için 30 Aralık 2016 tarihinde verilen ilana başvuramayan adaylar için çözüm yolunu haberimizde göstereceğiz.

Askeri Personel Alım İlanları 02.01.2017, 11:18 02.02.2019, 14:27
Milli Savunma Bakanlığı (MSB) 135 Memur Alım İlanına Başvuramayanlar İçin Çözüm Yollları

 30 Aralık 2016 tarihinde Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayınlanan ilana göre Milli Savunma Bakanlığı (MSB) ve Kuvvet Komutanlıklarına toplamda 135 memur alımı yapılacağı duyurulmuştu.

Fakat sistemdeki saat farkı sebebiyle birçok aday bu ilanının detaylarına bakamadı ve ilana başvuramadı. Peki bu sorun nasıl çözülür?

1-İlk olarak Milli Savunma Bakanlığı'nın internet sitesinde ilanın verildiği linke giriyoruz.

* Sonra Aşağıdaki adımları sırası ile uyguluyoruz


2- Eğer sistemde saat uyumsuzluğu ile ilgili bir hata alıyorsanız. İlk önce bilgisayarınızda veya telefonunuzda saati 1 saat geri alacaksınız. Öneğin saatiniz 11.38 ise 10.38 yapacaksınız sonra aşağıdaki adımları uygulayacaksınız.


Başvurular, www.msb.gov.tr Genel Ağ adreslerinden 30 Aralık 2016-06 Şubat 2017 tarihi saat 17.00’a kadar yapılacaktır. Başvuru formunun Genel Ağ üzerinden doldurulması esnasında kendinize ait bir aday numarası belirlenecektir. Daha sonra bu numarayı kullanarak, kendi bilgilerinizi kontrol edebilir, varsa değişikliklerinizi yapabilirsiniz.
 

Yorumlar (48)
halime gündüz 3 yıl önce
başvuru yapan arkadaşlar hata veriyor diye bir sürü insan yorum yapmış neden cvp vermiyorsunuz bi söyleyinde biz de yapalım kimse kimsenin nasibini yiyemez merak etmeyin önümüze geçerler diye hata veriyo sistem sona gelince nasıl yapcaz bi söyleyin yaaa
oğuz 3 yıl önce
uzman (1) kkk
uzman (4) kkk
bunlar nedir ? bunları için bana tercih sundu sistem. bilgi verebilir misiniz acaba ?
halildoymaz 3 yıl önce
en son adres ve telefon bilgileri girilen bölümden sonra ki yere geçemiyorum Hata Kodu : 20170103111727938 böyle bi hata kodu veriyor
buket ceren 3 yıl önce
Hepsini harfiyen yaptım fakat hata veriyor şimdi ne yapabiliriz
adnan 3 yıl önce
Hata : Teknik çalışmalar nedeniyle şu an başvuru kabul edilmemektedir. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz. devamlı bunu dıyo
HARUN 3 yıl önce
başvuruda bir kaç kere denedim her seferinde başka başka kısımlarda hata veriyor aynı sorun yasayıp asan var mı?
Sinan 3 yıl önce
bunları yapıyoruz fakat başvurunun ortasında hata veriyor. teknik sorun bakım hatası
Aylin 3 yıl önce
tercihler için neden sadece kuaförlük bölümü çıkıyor ben dış ticaret uluslararası ticaret mezunuyum.
xxx 3 yıl önce
Kılavuzu oku arkadaşım Kılavuzda KPSS bölüm türlerine göre başvuru yapman gerektiği yazıyor. Sondaki Tabloya bakarsan görürsün.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın