Milli Savunma Bakanlığı (MSB) 135 Memur Alımı Başvuru Sonuçları Halen Açıklanmadı

Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde alınacak 135 sivil memur için başvuru sonuçları halen açıklanmadı. Onbinlerci kişi ekran başında sonuçların açıklanmasını bekliyor.

Askeri Personel Alım İlanları 16.02.2017, 22:28 04.02.2019, 14:20
Milli Savunma Bakanlığı (MSB) 135 Memur Alımı Başvuru Sonuçları Halen Açıklanmadı

Milli Savunma Bakanlığı ve Kuvvet Komutanlıklarına alınacak 135 sivil memur için 30 Aralık 2016- 6 Şubat 2017 tarihleri arasında başvuru alındı. Başvuru yapan adayların merakla bekledikleri başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

Milli Savunma Bakanlığı 135 sivil memur alımı başvuru kılavuzunda yer alan takvime göre; başvuru sonuçlarının 16 Şubat 2017 Milli Savunma Bakanlığı resmi sitesi üzerinden açıklanması bekleniyordu. Fakay sonuçlar henüz açıklanmadı ve bu konuyua ilişkin resmi bir açıklamada yapılmadı.

Seçim Aşamaları:

* Temin süreci ön başvuru, başvuru (istenen belgelerini gönderilmesi/teslim edilmesi) kayıt kabul, uygulamalı sınav (Her unvan için yapılmamaktadır.), mülakat sınavı (Her unvan için yapılacaktır.), sağlık raporu işlemleri ve güvenlik soruşturması aşamalarından oluşmaktadır.

* Ön başvurusunu yapan, belirtilen taban puan üzerinde KPSS notu olan, başvuru için istenen belgeleri M.S.B. Personel Temin Daire Başkanlığına gönderen/teslim eden adaylardan, mesleki yeterlilik sınavına çağrılacak aday sayısı, atama yapılacak kadro sayısının en fazla yirmi katına kadar olacaktır.

* Mesleki yeterlilik sınavında başarılı olan adaylardan en yüksek puandan başlamak üzere atama yapılacak kadro sayısının altı katına kadar aday mülakat sınavına çağrılacaktır. 

Sınav Süreci:

* Uygulamalı sınavlar Ankara’daki uygulamalı sınav merkezlerinde; mülakat sınavları ise MSB Per.Tem.D.Bşk.lığı (Cebeci/ANKARA)’nda yapılacak.

* Uygulamalı sınava tabi tutulacak adayların hangi uygulamalı sınav merkezinde hangi tarih ve saatte hazır olacağı ile tüm adayların mülakat sınavı tarihleri Genel Ağ üzerinden yayımlanacak.

Sınava Giderken İstenecek Belgeler:

* Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi

* Öğrenim belgesi

* Erkek adaylar için askerlik durum belgesi

* İş talep formu

* Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu

* Adli sicil kaydı

* 12 adet vesikalık

Yorumlar (3)
asdf 3 yıl önce
16 şubat 2017'den sonra diyor kesin olarak 16 şubat değil
Sinan 3 yıl önce
16 şubat diyor resmi sitesinde neden açıklanmyor bilgisi olan varmı
aaaa 3 yıl önce
Muhasebeci olanlar kac kişi acaba