Milli Savunma Bakanlığı (MSB) 2019 sözleşmeli er alımı başvurusu sınav duyurusu!

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından başvuruları tamamlanan K.K.K. ve D.K.K’ na sözleşmeli er alımı ile ilgili sınav duyurusu yapıldı. Er alımı başvurusunda bulunmuş ve başvurusu kabul gören adayların, MSB’ nın tarafından sınav tarihleri belirlenmiştir. Kara Kuvvetleri Komutanlığı (K.K.K) ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı (D.K.K) 2019 yılı sözleşmeli er temini sınav tarihleri şu şekilde…

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) 2019 sözleşmeli er alımı başvurusu sınav duyurusu!

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından yayınlanan 2019 yılı sözleşmeli er alım başvuruları bitti. K.K.K ve D.K.K er temini başvurusunda bulunan adaylar, MSB tarafından belirlenecek sınav tarihinin ne zaman olacağını merak ediyorlardı. Milli Savunma Bakanlığı, 2019 yılı sözleşmeli er temini hakkında, başvuruları tamamlanan er alımı ile ilgili sınav tarihini açıkladı.

MSB’nin resmi web sayfası üzerinden yayınladığı sınav duyurusu şu şekilde;

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI VE DENİZ KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI 2019 YILI SÖZLEŞMELİ ER TEMİNİ   

1.    Milli Savunma Bakanlığı 2019 Yılı Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er Temini faaliyeti başvuru şartlarını taşıyan tüm adaylar seçim aşaması faaliyetlerine çağrılacaktır.

2.    Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı başvurusu olan adayların sınavları 12-14 Haziran 2019 tarihlerinde yapılacaktır. Seçim aşaması faaliyetlerine çağrılan adaylar, aday sorgulama sayfasında belirtilen tarih ve saatte MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı MAMAK/ANKARA adresinde hazır bulunacaklardır.

3.    Yalnız Kara Kuvvetleri Komutanlığı başvurusu olan adayların sınavları 10-15 Haziran ve 17 Haziran 2019 tarihlerinde yapılacaktır. Seçim aşaması faaliyetlerine çağrılan adaylar, aday sorgulama sayfasında belirtilen tarih ve saatte MSB Personel Temin Dairesi Başkanlığı Cebeci/ANKARA adresinde hazır bulunacaklardır.

4.    Yalnız Deniz Kuvvetleri Komutanlığı başvurusu olan adayların sınavları 18-22 Haziran 2019 tarihlerinde yapılacaktır. Adayların çağrı ilanı 18 Haziran 2019 tarihinden önce duyurulacaktır.

5.    Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığının her ikisine de ortak başvuru yapan adaylar tek sınava katılacaklar, katılacakları sınavı kazanmaları durumunda tercih edecekleri Kuvvet Komutanlığına kayıt yaptırabileceklerdir.

6.    Seçim aşaması faaliyetleri 1 gün sürecektir.

    Seçim Aşamaları;

a.    Evrak Kabul

b.    Fiziki Değerlendirme (boy ve kilo oranlarının kontrolü)

c.    Fiziki Yeterlilik Testi

ç.    Mülakat

d.    Sağlık raporu ve güvenlik soruşturması işlemleri aşamalarından oluşmaktadır.

7.    Adaylar Başvuru Kılavuzunda belirtilen belgeler ile birlikte e-devlet şifrelerini de beraberinde getireceklerdir.

8.    Sınav merkezleri önünde güvenlik formu, dosya, zarf, gibi malzemeleri ücret karşılığı satmaya çalışanlara itibar etmeyiniz.

9.    Fiziki Yeterlilik Testi için tüm adayların gelirken spor kıyafeti (Eşofman, spor şortu, spor fanilası, spor ayakkabısı vb.) getirmeleri gerekmektedir.

10.    Adaylar Fiziki Yeterlilik Testine katılabilmek için tek hekimden (aile hekimi, kurum hekimi vb.)? adayın spor (sınav, mekik ve koşu) yapmasında sakınca bulunmamaktadır? onaylı hekim raporunu beraberinde getirecektir.

11.    Adayların sınavlara gelirken belgelerinin aslı ile birlikte fotokopilerini de getirmeleri gerekmektedir. Ancak getirilen belgelerin asılları teslim edilmeyecek, adayın kendisinde kalacaktır.

12.    Her türlü delici ve kesici alet, ateşli silah, büyük çanta/valiz, cep telefonu, cep telefonu için taşınabilir şarj ünitesi, harici bellek vb. eşyalar ile sınav merkezine giriş kabul edilmeyecektir.

13. Adayların başvuru şartlarını taşıyıp taşımadıkları, getirecekleri belgeler üzerinden kontrol edilecektir. Adayların başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşıldığında veya evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edildiğinde, temin sürecinin hangi aşamasında olursa olsun işlemleri iptal edilecektir.

14.Seçim aşaması faaliyetlerine gelmeden önce ilgili açıklamaları ve başvuru kılavuzunu tekrar okuyunuz ve çağrıldığınız tarihi mutlaka bir kez daha kontrol ediniz.

15.Bu duyuru tebliğ niteliğinde olup adaylara ayrıca posta veya telefon ile sınav tarihi tebliğ edilmeyecektir.

16.MSB Personel Temin Dairesi Başkanlığında Mülakat süresince adaylara sabah kahvaltısı verilecektir.

Yorumlar (31)
fatih Köroglu 5 ay önce
adım fatih Köroglu yalçın 26 ben devletim için canımı vermeye hazırım ustabirligim hakkari merkez timde 5 numaraydım biksiciyim komandayım devletim için canımı veririm
Mustafa 5 ay önce
Yaaa sonuç için nerden bakılıyor ben daha ogrenemedim
Ibrahim guler 5 ay önce
Bende anlamadim nasıl bi durum
Bayram aydemir 5 ay önce
Ben deniz kuvvetlerine basvuru yaptım hala değerlendiriliyor yazıyor 18 hazirandan önce belli olur mu
emre akpınar 5 ay önce
iyide ben hem karaya hem denize başvurdum sadece karadan çağırmışlar deniz için değerleniriliyor yazıyor
Kadir coşkun 5 ay önce
Ya nerden başvuracağız? Ne saçma bi sistem.
Ercan uslu 5 ay önce
Yas kriteri yukselme imkani yok dimi 29 30 falan
Süleyman demir 5 ay önce
Yaş 37 olsa çok iyi olur
Ömer gelmez 5 ay önce
Nerden başvuru yapacaz birisi bilgi verebulirmi deli olacam yaaa
Barış 5 ay önce
Nerden başvuruyoruz bilen varmi arkadaşlar
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın